npo logo
12 november 2024 om 09:30
< 1 min lezen

Nieuwe presentator van VPRO Vrije Geluiden wordt Anne-Maartje Lemereis

De Componist des Vaderlands Anne-Maartje Lemereis wordt de nieuwe presentator van VPRO Vrije Geluiden. Lemereis noemt het presenteren van Vrije Geluiden op NPO Klassiek "heel bijzonder".

Vanaf zaterdag 23 november is het programma met Lemereis elke zaterdag en zondag om 23.00 uur te horen op NPO Klassiek. Op zondag om 10.30 uur wordt Vrije Geluiden Sessies uitgezonden op NPO 2 Extra.

“Ik luister het programma zelf graag en heb zo ook vaak nieuwe muziek leren kennen”, aldus Lemereis. “Ik ben zelf componist en sta daarom met twee benen in de nieuwe Nederlandse muziek en het voelt als een enorme luxe om daar nu zelf ook een stem aan te mogen geven.” Ze voegt toe: “Mijn favoriete bezigheid naast het maken van muziek is, praten over muziek, dus ik kijk er enorm naar uit om mooie muziek, verhalen en gesprekken te laten horen tijdens het laatste uur van de zaterdag en zondag op NPO Klassiek!”

De nieuwe presentator studeerde compositie aan het Utrechts Conservatorium, waar ze nu werkt als docent en mentor. Ze was eerder dit jaar te zien in De Slimste Mens, waar ze tot de finaleweek kwam.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Rapport adviesbureau: zonder financiële steun haalt Groninger Museum 2027 niet

    5 december 2025 om 14:47
    • Cultuur

    WILDLANDS-serie genomineerd voor Televizier-Ring 2026

    5 december 2025 om 13:48

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland