Vandaag om 09:29
< 1 min lezen

Nieuwe pand Rotterdams poppodium Baroeg getroffen door brand

Door: ANP

In het nieuwe pand van het Rotterdamse Baroeg aan de Spinozaweg in Lombardijen is donderdagavond rond 23.00 uur brand uitgebroken, meldt het poppodium. De schade zit vooral aan de buitenkant en aan de binnenkant bij het kantoorgedeelte. “De schade moet nog geïnventariseerd worden, maar we zijn positief en gaan er vooralsnog van uit dat de concerten gewoon doorgaan”, aldus Baroeg over het pand dat 25 april opent.

Een woordvoerder van de veiligheidsregio meldt dat een object dat naast het pand stond in brand is gevlogen en dat het vuur is overgeslagen naar het nieuwe gebouw van Baroeg. De brand is volgens haar in het dak gaan zitten en daarom moesten delen van het pand gesloopt worden. Rond 02.00 uur werden de laatste controles uitgevoerd en daarna vertrok de brandweer.

Het poppodium dat sinds 1981 bestaat en harde, alternatieve muziek programmeert, sloot in april 2024 zijn deuren omdat het gebouw aan vervanging toe was. In de tussentijd gingen de concerten door op andere plekken in Rotterdam en omgeving.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Temperatuur schiet omhoog: volgende week mogelijk 18 graden

    Vandaag om 09:58
    • Cultuur

    Walibi‑medewerkers klagen over druk en slechte arbeidsvoorwaarden

    Vandaag om 09:15

Aankomende evenementen

19 Feb
Stadswandeling Hengelo herrezen
  • Overijssel
26 Feb
Stadswandeling ’t Lansink
  • Overijssel
12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland
13 Mar
Themarondleiding: Voorjaarsbloeiers
  • Noord-Holland