henry van loon
11 april 2025 om 15:11
< 1 min lezen

Nederlandse film met Henry van Loon te zien in Oekraïne

De Nederlandse film Out, met Henry van Loon en Victor Löw, is eind april te zien in Oekraïne. Het coming-outdrama over een tienerjongen wordt vertoond tijdens de derde editie van het SUNNY BUNNY LGBTQIA+ Film Festival in hoofdstad Kiev. De film is onderdeel van het New Colors-programma en dingt mee naar de publieksprijs, maakte regisseur Denis Alink vrijdag bekend.

Out gaat over geliefden Tom (Bas Keizer) en Ajani (Jefferson Yaw Frempong-Manson) die verlangen naar een leven buiten hun kleingeestige plattelandsgemeente. Ze besluiten naar Amsterdam te verhuizen, waar ze ontdekken dat het leven niet altijd loopt zoals verwacht.

“Ik vind het een eer om geselecteerd te zijn voor Sunny Bunny”, zegt regisseur Alink. “Het is het eerste lhbtq+-festival van Oekraïne en in voorgaande jaren hebben ze voor een kleine selectie films gekozen. Ik vind het knap dat dit überhaupt georganiseerd wordt en dapper dat de organisatie in deze moeilijke tijden in Kiev hun strijd voortzet. “Ik snap dat zij als land financiën nu beter anders kunnen inzetten dus wil de film graag voor niets aanbieden.”

Out was afgelopen jaar al te zien op diverse festivals, onder meer in Londen en San Francisco. Er zijn bioscoopreleases gepland in de Verenigde Staten, Spanje en Duitsland.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
  • herfst festival
    • Cultuur

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Cultuur

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

11 Feb
MOVES IS BACK – Valentine Edition ❤️‍🔥
  • Groningen
12 Feb
Stadswandeling Hengelo nu
  • Overijssel
13 Feb
Knutselruimte Gevangenismuseum Veenhuizen
  • Drenthe
13 Feb
Kraak de Code speurtocht
  • Drenthe