Muziekprijs voor violiste Janine Jansen en Amsterdam Sinfonietta
5 december 2022 om 09:57
< 1 min lezen

Muziekprijs voor violiste Janine Jansen en Amsterdam Sinfonietta

Violiste Janine Jansen en het strijkorkest Amsterdam Sinfonietta zijn dit jaar de winnaar van de Ovatie, de klassieke muziekprijs van de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties (VSCD). Ze kregen de prijs voor hun uitvoering van De vier jaargetijden van Vivaldi.

Volgens de jury hebben ze een “spetterende uitvoering” neergezet. “Hun frisse blik op Vivaldi’s opus maakte dat de muziek klonk alsof ze gisteren gecomponeerd was. De keuze om af te wijken van de traditionele speelvolgorde droeg bij aan een intense spanningsopbouw, met de Zomer als apotheose”, luidt het oordeel.

De Ovatie

De Ovatie werd zondagavond uitgereikt in het NPO-programma Podium Klassiek. De prijs is bedoeld voor musici die een bijzondere podiumprestatie hebben geleverd en op die manier een belangrijke bijdrage leverden aan klassieke muziek in Nederland. Artistiek leider Candida Thompson van het Amsterdam Sinfonietta nam het beeld in ontvangst.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Conflict tussen Van Gogh Museum en OCW escaleert na ruzie over subsidie en onderhoud

    24 december 2025 om 16:23
    • Cultuur

    Pathé voert pilot uit met pauzes tijdens lange films

    24 december 2025 om 13:34

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland