closeup groninger museum
3 september 2025 om 13:32
< 1 min lezen

Museumnacht Groningen biedt divers programma met kunst en muziek

Op zaterdag 20 september openen zeven musea in Groningen hun deuren tot diep in de nacht. Tijdens de jaarlijkse Museumnacht krijgen bezoekers een breed programma aangeboden met tentoonstellingen, muziek, dans, poëzie, workshops en andere activiteiten. Dit meldt OOG (Omroep Groningen).

Museum aan de A, dat normaal gesloten is wegens een verbouwing, doet speciaal voor deze avond mee. Bezoekers kunnen er Egyptische danslessen volgen, Gronings leren of theatervoorstellingen bijwonen. Daarnaast varen historische schepen tussen dit museum en het Groninger Museum, waarbij muziek en verhalen worden gedeeld.

Groninger Museum en Forum

In het Groninger Museum staan rondleidingen, performances en muziek centraal, gekoppeld aan de tentoonstelling Welcome to the Dreamhouse!. Er zijn optredens van kunstenaars en muzikanten, waaronder een bekende performance van David Lamelas, een show van Baby Berserk en een DJ-set van Ko Kliko.

Forum Groningen richt zich dit jaar op de kunst van tatoeages. De internationale tentoonstelling TATTOO wordt aangevuld met live tattoo-sessies, een pubquiz en een muzikale programmering. Bezoekers kunnen bovendien meedoen aan activiteiten zoals Guitar Hero en optredens bijwonen.

Breder programma in de stad

Het Universiteitsmuseum plaatst het menselijk brein in de schijnwerpers met tentoonstellingen, een spel Brain Bingo en een FoodLab over fermentatie en voeding. In de Synagoge Groningen zijn eveneens optredens te zien.

Verder biedt de Niemeyerfabriek workshops, quizzen en een World Press Photo-expositie. GRID Grafisch Museum werkt samen met de Akerk en presenteert zeefdrukken, poëzie en een performance van Noordstaat.

Negende editie

De Museumnacht is een gezamenlijk initiatief van Forum Groningen, GRID, het Groninger Museum, Museum aan de A, Noorderlicht, Synagoge Groningen en het Universiteitsmuseum. Het evenement wordt dit jaar voor de negende keer georganiseerd en trekt traditiegetrouw een groot en jong publiek. Kaarten zijn vaak snel uitverkocht.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Rapport adviesbureau: zonder financiële steun haalt Groninger Museum 2027 niet

    Vandaag om 14:47
    • Cultuur

    WILDLANDS-serie genomineerd voor Televizier-Ring 2026

    Vandaag om 13:48

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland