iemand die tekent
1 juli 2025 om 13:59
< 1 min lezen

Max Velthuijs-prijs dit jaar voor tekenaar en prentenboekmaker Annemarie van Haeringen

Tekenaar en prentenboekmaker Annemarie van Haeringen heeft de Max Velthuijs-prijs 2025 gewonnen. Van Haeringen is bekend van Prinses met de lange haren en Beer is op Vlinder en ook van de tekeningen die ze maakte bij boeken van onder anderen Bibi Dumon Tak, Toon Tellegen en Rindert Kromhout.

De jury omschrijft Van Haeringen als iemand met onwaarschijnlijk veel vakmanschap die met haar heel eigen tekenpen een onuitwisbaar stempel heeft gedrukt op het Nederlandse illustratorenlandschap. “Met een enkel beeld prikkelt Van Haeringen je verbeelding en stimuleert ze je om je fantasie aan het werk te zetten”, aldus de jury. De uitreiking is in november in het Literatuurmuseum.

De Max Velthuijs-prijs is een driejaarlijkse oeuvreprijs voor Nederlandse illustratoren van kinderboeken. Er is een bedrag van 60.000 euro aan verbonden en de winnaar krijgt een oorkonde en een beeldje van Kikker, Velthuijs’ bekendste verhaalfiguur. De prijs ging eerder onder anderen naar Dick Bruna.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Rapport adviesbureau: zonder financiële steun haalt Groninger Museum 2027 niet

    Gisteren om 14:47
    • Cultuur

    WILDLANDS-serie genomineerd voor Televizier-Ring 2026

    Gisteren om 13:48

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland