Vandaag om 09:49
< 1 min lezen

Kunsten ’92 ziet kansen in coalitieakkoord, maar mist structurele investeringen

Door: ANP

Kunsten ’92 reageert positief op de “ambities” van de formerende partijen. De belangenorganisatie laat in een schriftelijke reactie weten dat het coalitieakkoord “pal voor artistieke vrijheid en onafhankelijke journalistiek” staat. Dat is volgens Kunsten ’92 precies wat de samenleving nodig heeft.

“De culturele en creatieve sector is blij met deze ambities en de uitgestoken hand”, meldt de organisatie. “Tegelijkertijd zien we dat deze zich nog niet vertalen in extra geld voor cultuur.”

Dat de extra bezuiniging van 50 miljoen euro op de publieke omroep is teruggedraaid, noemt de belangenorganisatie positief. “Maar de structurele investering van 250 miljoen euro die nodig is om het cultuurbeleid over de hele breedte daadwerkelijk te versterken, ontbreekt nog. Kortom: er is erkenning op papier, maar nog geen rugdekking in de begroting.”

Kunsten ’92 laat weten verder te willen na “twee jaar van stilstand en onzekerheid. Dit akkoord biedt daarvoor een solide basis. Nu is het tijd om samen met alle politieke partijen te kijken hoe we deze inzet kunnen waarmaken, ook financieel.”

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Eervolle ster voor Huub Stapel op de zeedijk van Oostende

    Vandaag om 09:15
    • Cultuur

    CvO en NPO positief over mediaplannen nieuw kabinet

    Vandaag om 09:00

Aankomende evenementen

05 Feb
Stadswandeling Hengelo toen
  • Overijssel
05 Feb
FORThappy carnavalsfeest
  • Utrecht
06 Feb
SVR Vakantiebeurs Gorinchem
  • Zuid-Holland