Gratis fototentoonstelling van historisch Amstelveen
1 juli 2022 om 16:25
< 1 min lezen

Gratis fototentoonstelling over historisch Amstelveen

In belevingscentrum Amstelveen InZicht kunnen bezoekers vanaf vandaag een fototentoonstelling bewonderen over het verleden van Amstelveen. Met oude archiefbeelden krijg je een kijkje in de aanleg van de Rijksweg A9 en de ontwikkeling van het stadscentrum. Dit meldt Amstelveenweb. 

Belevingscentrum 

Doorgaans wordt InZicht vooral gebruikt om presentaties te houden over het toekomstige Amstelveen. In het gebouw zijn gemeentespecialisten, ambtenaren van Rijkswaterstaat en aannemers present. Zij organiseren ontmoeten, demonstraties en visies voor morgen.

Doorstaan 

Toch probeert deze fototentoonstelling terug te blikken op hoe het was voordat de veenkolonie was aanbeland in de eenentwintigste eeuw. Met de archieffoto’s komt het oude Amstelveen van de jaren zeventig tot leven. De Sint-Annakerk die al sinds 1928 langs de Rijksweg staat wordt beschouwd als een regionaal icoon. Uit de tentoonstelling wordt duidelijk dat de kerk al bijna honderd jaar van ruimtelijke beleid heeft doorstaan.

Het belevingscentrum is geopend op woensdag, donderdag, vrijdag en de eerste zaterdag van de maand van 12:00 tot 17:00. De tentoonstelling is te bezichtigen tot 1 augustus 2022.

Door: Nationale Recreatiegids

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Zanger Heideroosjes vond 2025 ‘vernederend’ na nieuws over bezit kinderporno van bassist band

    Gisteren om 16:23
    • Cultuur

    Museumtrein botst op tractor in Zeeland; trein ontspoort maar niemand gewond

    Gisteren om 12:36

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland