Dirigent en componist Harry van Hoof (81) overleden
3 juni 2024 om 11:40
< 1 min lezen

Dirigent en componist Harry van Hoof (81) overleden

Dirigent, componist en arrangeur Harry van Hoof is zaterdag overleden. Dat heeft zijn ex-vrouw, zangeres Trea Dobbs, zondag bekendgemaakt op Facebook. Het overlijden wordt bevestigd door directeur Toon van Hoof van het productiebedrijf Van Hoof Produkties, dat Harry van Hoof heeft opgericht. Van Hoof, die in Eindhoven woonde, was 81 jaar.

Van Hoof was twintig jaar vaste gastdirigent bij het Metropole Orkest. Hij was vooral bekend als dirigent bij de Nederlandse inzendingen voor het Eurovisie Songfestival. Ook schreef hij samen met Hans van Hemert de hit How Do You Do van het duo Mouth & MacNeal uit 1971. Hij was ook deel van de groep Peter en zijn Rockets van Peter Koelewijn. Daarnaast werkte hij nauw samen met artiesten als Armand, Ramses Shaffy, Rob de Nijs, Willeke Alberti, Sandra & Andres en BZN.

Volgens Toon van Hoof, die het productiebedrijf in 2009 overnam, kwam het overlijden van Harry van Hoof “als donderslag bij heldere hemel. Hij was niet ziek en stond nog volop in het leven”. Toon van Hoof had nog geregeld contact met Harry van Hoof, die ondanks dezelfde achternaam geen familie was.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
  • herfst festival
    • Cultuur

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Cultuur

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

26 Feb
Stadswandeling ’t Lansink
  • Overijssel
12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland
13 Mar
Themarondleiding: Voorjaarsbloeiers
  • Noord-Holland
17 Mar
Filmavond met Stork, de Diesel no-Breakinstallatie van Heemaf en lente in Twente
  • Overijssel