tim fransen
10 april 2025 om 13:26
< 1 min lezen

Beste filosofieboek van het jaar geschreven door Tim Fransen

Het boek In onze tijd: Leven in het Calamiteitperk van cabaretier Tim Fransen heeft de Socratesbeker gewonnen, de prijs voor het beste Nederlandse filosofieboek van het jaar. Dat meldt Filosofie Magazine, die de prijs sinds 2002 uitreikt, op haar website. Fransens boek was een van de twintig genomineerde titels voor de onderscheiding.

In zijn derde boek onderzoekt de cabaretier en filosoof het huidige tijdsgewricht en hoe de moderne mens zich tegen alle ellende en polarisatie kan wapenen.

Volgens de jury weet Fransen “als geen ander hoe je het over urgente, zware kwesties kunt hebben zonder toehoorders in de passieve moedeloosheid te storten”. De komiek staat momenteel in het theater met zijn vierde programma, Onbekommerd.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
  • herfst festival
    • Cultuur

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Cultuur

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

11 Feb
MOVES IS BACK – Valentine Edition ❤️‍🔥
  • Groningen
12 Feb
Stadswandeling Hengelo nu
  • Overijssel
13 Feb
Knutselruimte Gevangenismuseum Veenhuizen
  • Drenthe
13 Feb
Kraak de Code speurtocht
  • Drenthe