Vier bezoekers van Slagharen‑attractie veilig geëvacueerd na defect
Op zaterdagmiddag liep in attractiepark Attractie‑ & Vakantiepark Slagharen de Sky Tower vast op circa dertig meter hoogte. Vier bezoekers zaten in de cabine wanneer deze onverwacht stilviel. Dankzij inzet van een hoogwerker konden zij veilig naar beneden worden gehaald. Dit meldt het Algemeen Dagblad.
De storing deed zich iets na 16.00 uur voor. De cabine stopte door een nog onbekende oorzaak en bleef hangen met passagiers aan boord. De mobiele hoogwerker, samen met brandweer naalarm uit Hardenberg, werd ingezet voor de evacuatie. Het attractiepark zette het betreffende deel af voor overige bezoekers totdat de situatie was opgelost.
Veiligheidsprotocol toegepast
Volgens de exploitant werd het standaardnoodplan direct in werking gesteld met als prioriteit de veiligheid van gasten en personeel. Dankzij deze procedures konden de bezoekers succesvol worden geëvacueerd zonder fysieke gevolgen.
Onderzoek naar oorzaak
De operator noemt het incident ongewoon; het gebruik van brandweerondersteuning wordt als zeldzaam omschreven. Het is nog onbekend of de Sky Tower zondag operationeel terugkeert, zolang de technische oorzaak niet is vastgesteld.