Leeuw Mannie krijgt kans op nieuw leven in Zuid-Afrika

Dierenorganisatie World Animal Protection is een crowdfunding gestart om Mannie naar The Lions Foundation in Zuid-Afrika te verhuizen, een reservaat van Stichting Leeuw. Hier krijgt hij een 1,5 hectare groot verblijf waar hij vrij kan rondlopen. Voor de verhuizing en het aanleggen van zijn nieuwe verblijf is 45.000 euro nodig. Binnen drie dagen was al twee derde van dit bedrag opgehaald.
Misstanden en eerdere plannen
Mondo Verde, een combinatie van dierentuin en pretpark, kwam eerder in opspraak vanwege dierenwelzijnsproblemen. Dierenrechtenorganisatie Bite Back bracht misstanden aan het licht in het rapport Tralies en Tranen. Ook werd voorkomen dat Mannie naar een dierentuin in Jakarta zou worden overgeplaatst, waar dieren worden ingezet voor shows en ‘knuffelmomenten’ met bezoekers.
Geen toekomst in reguliere dierentuinen
Mannie maakt geen deel uit van een erkend fokprogramma, omdat de leeuwen in Mondo Verde een genetische afwijking hebben. Dit betekent dat hij niet kan bijdragen aan een gezonde populatie in dierentuinen of teruggeplaatst kan worden in het wild.
Een nieuw leven in Zuid-Afrika
Dankzij Stichting Leeuw krijgt Mannie een tweede kans. In The Lions Foundation zal hij voor het eerst ruimte hebben om te rennen en spelen, zoals een leeuw dat in het wild zou doen. In de toekomst krijgt hij mogelijk gezelschap van één of twee leeuwinnen.
Dierenliefhebbers kunnen nog steeds doneren om zijn verhuizing mogelijk te maken.