olifantjes
28 februari 2025 om 12:48
< 1 min lezen

Jonge olifanten in dierentuinen binnenkort gevaccineerd tegen herpesvirus

Jonge olifanten in dierentuinen worden binnenkort gevaccineerd tegen het herpesvirus. Het vaccin is sinds december getest op zes volwassen olifanten. Volgens de Universiteit Utrecht kregen zij er geen last van, het middel is veilig. Daarom kan de inenting nu worden uitgebreid.

De vaccinatie wordt uitgevoerd bij jonge olifanten die nog geen antistoffen tegen herpes hebben. Kalfjes in Diergaarde Blijdorp in Rotterdam en in Wildlands in Emmen zijn als eerste aan de beurt. De onderzoekers willen de dieren lange tijd in de gaten houden om te kijken of het vaccin ze echt beschermt. “Mocht dat zo zijn, zullen er in de toekomst geen olifanten meer hoeven te overlijden aan het olifantenherpesvirus”, aldus de Utrechtse universiteit.

In november waren in vijf dagen tijd twee jonge olifanten in Emmen overleden aan olifantenherpes. Het vaccin is gemaakt voor de virusvariant die alleen Aziatische olifanten raakt.

Relevante artikelen

Alles van attracties
    • Attracties

    Geelvoet-rotswallaby’s voor het eerst te zien in Nederland

    Gisteren om 15:43
    • Attracties

    Zeldzame slurfhondjes te zien in WILDLANDS

    Gisteren om 10:51

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland