leeuwin
27 februari 2025 om 10:47
< 1 min lezen

Blijdorp vraagt bezoekers om namen voor nieuwe leeuwinnen

Diergaarde Blijdorp doet een beroep op bezoekers om namen te bedenken voor de twee jonge leeuwinnen die onlangs uit Denemarken zijn gearriveerd. De Rotterdamse dierentuin stelt wel strikte voorwaarden aan de inzendingen. Dit meldt het AD.

De diergaarde heeft duidelijke richtlijnen opgesteld: de naam mag maximaal drie lettergrepen bevatten en moet afkomstig zijn uit het natuurlijke leefgebied van Aziatische leeuwen, namelijk het Gir Forest National Park in India. Daarnaast mogen de namen geen bestaande bedrijfs- of merknamen zijn en moeten ze een betekenisvolle achtergrond hebben.

Medewerkers van Blijdorp zijn uitgesloten van deelname. Bezoekers kunnen hun suggesties indienen tot en met dinsdag 11 maart.

Toekomstige welpjes

Blijdorp hoopt dat de komst van de twee leeuwinnen bijdraagt aan de voortplanting van deze ernstig bedreigde diersoort. De dierentuin coördineert sinds vorig jaar het Europese populatiemanagementprogramma voor Aziatische leeuwen en zet zich in voor hun behoud.

Relevante artikelen

Alles van attracties
    • Attracties

    Geelvoet-rotswallaby’s voor het eerst te zien in Nederland

    Gisteren om 15:43
    • Attracties

    Zeldzame slurfhondjes te zien in WILDLANDS

    Gisteren om 10:51

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland