holle bolle gijs
4 februari 2025 om 10:17
< 1 min lezen

Efteling past parkregels aan: demonstraties niet toegestaan

De Efteling heeft de huisregels aangescherpt en stelt nu expliciet dat demonstraties en het uiten van politieke of levensbeschouwelijke overtuigingen niet zijn toegestaan in het attractiepark. De aanpassing komt na een incident in september waarbij een groep bezoekers de toegang werd geweigerd vanwege stickers op een waterfles. Dit meldt Omroep Brabant.

In de vernieuwde parkregels staat dat de ‘kennelijke intentie’ om te demonstreren al voldoende reden is om een bezoeker te weigeren. Deze aanpassing volgt op een voorval waarbij een vriendengroep werd geweerd, vermoedelijk vanwege mogelijke protestplannen. Een van de bezoekers had een waterfles met stickers van Milieudefensie en ‘Free Palestina’, en werd samen met zijn vrienden de toegang ontzegd. Dit gebeurde op een dag waarop TotalEnergies een jubileum vierde in het park, waardoor de beveiliging extra alert was op mogelijke actievoerders.

Volgens een woordvoerder blijft het dragen van stickers toegestaan, zolang er geen indicatie is dat bezoekers de Efteling als podium willen gebruiken voor maatschappelijke discussies. Het park benadrukt dat het een plek is waar mensen kunnen ontsnappen aan de dagelijkse realiteit.

Extra maatregelen voor orde en veiligheid

Naast het demonstratieverbod zijn er andere regels aangescherpt. Bezoekers kunnen uit het park worden gezet bij gevaarlijk gedrag of als ze de ervaring van anderen verstoren. Daarnaast heeft de Efteling het recht om fouilleringen uit te voeren bij verdenking van diefstal of het bezit van verboden voorwerpen.

Ook op het gebied van privacy zijn er aanpassingen: bezoekers mogen geen audiovisuele opnames maken van medewerkers zonder hun expliciete toestemming.

Eerder voerde het park al een maatregel in tegen het verzamelen van statiegeldflesjes en blikjes uit de prullenbakken. Hiermee wil de Efteling voorkomen dat bezoekers op zoek gaan naar statiegeldverpakkingen, wat de parkervaring kan verstoren.

Relevante artikelen

Alles van attracties
  • Walibi Holland staat in lijst met rookvrije uitjes, terwijl bezoekers gewoon mogen roken / Foto: "Walibi Holland entrance" door Christophe95
    • Attracties

    Walibi stopt overleg met vakbond: seizoenskrachten vrezen stilstand

    Gisteren om 09:09
    • Attracties

    GaiaZOO neemt afscheid van 21-jarige leeuw

    Gisteren om 08:43

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland