Dierenpark Wildlands rouwt om overleden olifantenjong
19 november 2024 om 13:23
< 1 min lezen

Dierenpark Wildlands rouwt om overleden olifantenjong

Dierenpark Wildlands in Emmen laat weten dat het bijna 2-jarige olifantenkalf Nagarr op 16 november plotseling is overleden. Het kleine stiertje was vrijdagavond 15 november al wat trager en kreeg op de 16buikpijn. Verzorgers en de dierenarts trokken meteen aan de bel, maar de kleine heeft het niet gered. Dat meldt RTV Drenthe.

Nagarr is mogelijk overleden aan een bacteriële infectie van de darmen. Dat blijkt uit onderzoek door de Universiteit Utrecht. Op de medewerkers van Wildlands heeft deze gebeurtenis een grote indruk achter gelaten, maar ook op de olifantenkudde zelf.

Afscheid genomen van Nagarr

Nagarr zijn moeder, zijn twee tantes en een andere jonge stier zijn in de laatste uren van zijn leven bij het olifantenjong gebleven. Ook toen hij al overleden was, bleven ze bij hem om afscheid te nemen. Nagarr is na het afscheid naar Utrecht gebracht voor onderzoek. Twee van zijn verzorgers zijn meegegaan.

Onrustige olifanten

Nagarr werd geboren op 30 januari 2023. Voor zijn 17-jarige moeder was hij het eerste jong. Volgens Widlands zijn de olifanten wel wat onrustig op het moment, maar de gemiddelde bezoeker zal daar niets van meekrijgen.

Relevante artikelen

Alles van attracties
  • Walibi Holland staat in lijst met rookvrije uitjes, terwijl bezoekers gewoon mogen roken / Foto: "Walibi Holland entrance" door Christophe95
    • Attracties

    Walibi stopt overleg met vakbond: seizoenskrachten vrezen stilstand

    Vandaag om 09:09
    • Attracties

    GaiaZOO neemt afscheid van 21-jarige leeuw

    Vandaag om 08:43

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland