Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

Dronevlieger en Efteling-fan Nick is zijn drone kwijt

Door Nationale Recreatiegids / Ilias van Bruggen
schedule 5 min
location_on [xx]km
Dronevlieger en Efteling-fan Nick krijgt het aan de stok met beveiliger van pretpark
Menig Efteling-fan is bekend met de dronefoto’s die Nick Ringelberg maakt van het attractiepark. Dat doet hij al voor jaren en dat verliep zonder problemen. Tot afgelopen maand, toen hij een aanvaring kreeg met een beveiliger. Het geschil deed zich voor nadat hij foto’s aan het maken was, buiten de parkgrenzen. Nu heeft de politie zijn drone in beslag genomen en hangt er ineens een geldboete en mogelijk zelfs een celstraf boven het hoofd van de fotograaf, meldt Brabants Dagblad.

Hij is wel eens aangesproken door de politie, maar ditmaal met een ietwat zwaardere toon. “Nu word ik beschuldigd van iets dat ik niet heb gedaan”, aldus Nick. Hij gebruikt al meerdere jaren een drone om luchtfoto’s van het pretpark in Kaatsheuvel te maken. Vorige maand ging het echter mis.

Volgens een beveiliger was hij in een zo-flyzone van vliegbasis Gilze-Rijen aan het vliegen met zijn drone. De drone vloog langs de zijkant van het park, in de buurt van de Joris en de Draak. Volgens Ringelberg gebeurde er niets illegaals. Toch pleegde de beveiliger een telefoontje met de politie, die even later kwam.

Vluchtdata

Niet alleen heeft Ringelberg alle benodigde certificaten om te mogen vliegen, hij hield zich naar eigen zeggen – met ondersteuning van vluchtdata – aan de regels die gelden voor dronevluchten. De agenten wilden echter niet naar de vluchtkaart kijken volgens de fotograaf en velden direct een oordeel. Hij zou de Wet Luchtvaart, artikel 5.3, hebben overtreden. Daarbij werd beslag genomen op zijn drone. Die is hij voor bijna twee maanden kwijt, omdat de politie hier informatie uit kan halen. Ook hangt hem in het ergste geval een celstraf van zes maanden en een geldboete van maximaal 10.000 euro boven het hoofd.

Reactie Efteling

Ook de Efteling heeft gereageerd op het voorval. Een woordvoerder van het park bevestigt dat er een drone werd gedetecteerd boven het pretpark en dat dan de beveiliging optreedt. “Het protocol is dat een beveiliger de piloot aanspreekt en de politie inschakelt.” Toch kan Ringelberg aantonen dat hij niet boven de Efteling vloog.

Het beleid omtrent dronevluchten boven pretparken is ‘vrij vaag’, aldus de Efteling. Zo is het verboden om boven beveiligde terreinen te vliegen, maar valt de Efteling daar ook onder? Desondanks betreurt het pretpark het voorval, maar kan niets doen aangezien de beveiliging protocol heeft gevolgd. Dat de politie deze keuze maakt is buiten de macht van het attractiepark.

De fotograaf zegt verder dat, ondanks dat hij deze vakantie geen luchtfoto’s kan maken, nog altijd groot fan is van de Efteling. Wel heeft hij geen begrip voor de zware verdenking van de politie. 

Afbeelding ter illustratie

13 juni '25 (13:31)

Laatste poema in Nederland overleden

Met het overlijden van de poema Vincent is er een einde gekomen aan de aanwezigheid van deze diersoort in Nederlandse dierenparken. Het dier verbleef in het opvangcentrum van Stichting Leeuw, gevestigd in Dierenpark Hoenderdaell in Noord-Holland, waar besloten werd hem in te laten slapen vanwege ernstige gezondheidsproblemen. Dit meldt Looopings.

13 juni '25 ( 8:57)

BN'ers in actie tijdens speciale opnames Te Land, Ter Zee En In De Lucht in de Efteling

De Efteling vormde gisteren het decor voor een speciale editie van het bekende amusementsprogramma Te Land, Ter Zee En In De Lucht. Voor de gelegenheid nemen uitsluitend bekende Nederlanders deel aan het onderdeel Tobbedansen, dat in deze variant volledig in het teken staat van vip-deelnemers.

13 juni '25 ( 8:50)

Efteling grijpt in bij Danse Macabre: tijdelijke sluiting na aanhoudende problemen

De Efteling neemt nieuwe maatregelen om de technische problemen rond de attractie Danse Macabre aan te pakken. Op dinsdag 17 juni blijft de spookachtige beleving de hele dag gesloten voor onderhoudswerkzaamheden. De aankondiging volgt op een periode waarin de attractie regelmatig kampte met storingen, tot frustratie van bezoekers. Dit meldt Looopings.

12 juni '25 (12:49)

Reusachtige indoor speelhal op komst bij Familiepark Nienoord

Deze zomer opent Familiepark Nienoord een gloednieuwe indoor speelhal van 1400 m². Kinderen van alle leeftijden kunnen straks los in het overdekte paradijs. Eén ding is al zeker: er komt een geheel nieuwe apenkooi. Maar wat er nog niet is, is een nieuwe naam. En daarvoor roept Nienoord een naamgevingsactie in het leven. Dit meldt Landgoed Nienoord.

12 juni '25 (12:05)

Attractieparken spannen kroon in uitgaven aan dagjes uit

In drie jaar tijd besteedden Nederlandse gezinnen samen ruim 3 miljard euro aan uitstapjes naar dierentuinen en attractieparken. Uit recent marktonderzoek blijkt dat een gemiddeld uitje 81 euro kost. Daarbij geven bezoekers van pretparken structureel meer uit dan bij een bezoek aan een dierentuin. Dit meldt de Telegraaf.

12 juni '25 ( 9:21)

Attractie Blast in Walibi Holland kampt al weken met hardnekkige storing

In Walibi Holland is de attractie Blast al sinds half mei buiten werking. De draaiende thrillride is getroffen door een technisch defect, waardoor bezoekers al wekenlang geen gebruik kunnen maken van de attractie. Dit meldt Looopings.

11 juni '25 (14:12)

Efteling sluit De Oude Tuffer tijdelijk voor groot onderhoud

De Oude Tufferbaan, een populaire attractie in de Efteling, is sinds deze week buiten gebruik gesteld. De oldtimers verdwijnen tijdelijk van het toneel vanwege een grootschalige onderhoudsbeurt die tot begin juli zal duren. Dit meldt Looopings.

11 juni '25 ( 9:09)

Bijna-ongeluk op kermis Nistelrode: meisje springt uit attractie net voor lancering

Op de kermis in het Brabantse Nistelrode heeft een jong meisje op het nippertje een ernstig incident weten te voorkomen. Kort voordat een bungee-attractie werd gelanceerd, sprong zij uit het zitje, omdat de veiligheidsbeugel nog openstond. Beelden van het voorval circuleren inmiddels online. Dit melden Looopings en het Algemeen Dagblad.

10 juni '25 (15:47)

Blijdorp introduceert witkruinmangabeys in gedeeld verblijf net gorilla's

In een bijzondere stap binnen diermanagement heeft Diergaarde Blijdorp twee apensoorten samengebracht in één leefomgeving. Sinds kort delen de gorilla’s hun verblijf met een groep witkruinmangabeys, een kleinere apensoort afkomstig uit West-Afrika. Dit meldt Looopings.

10 juni '25 (10:37)

Tweede plek voor Toverland bij verkiezing Klantvriendelijkste bedrijf van Nederland 2025

Attractiepark Toverland is door Nederlandse consumenten uitgeroepen tot klantvriendelijkste bedrijf in de leisurebranche. Daar bleef het niet bij: het park eindigde ook als tweede in de algemene ranglijst van bijna 400 bedrijven. Die erkenning komt voort uit het grootste onafhankelijke klantvriendelijkheidsonderzoek van Nederland door MarketResponse, zo meldt Toverland.