Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add

'Plannen stadion Feyenoord moeten eind 2021 rond zijn'

Door Redactie Nationale recreatiegids
schedule 5 min
location_on [xx]km
De plannen voor de bouw van een nieuw stadion voor Feyenoord moeten in december van dit jaar rond zijn, anders weigert de gemeente Rotterdam steun te verlenen. Dat zeggen de Rotterdamse politici Dennis Tak (PvdA), Jeroen Postma (GroenLinks) en Robert Simons (Leefbaar Rotterdam) donderdag in een interview met NRC.

Feyenoord heeft van de politici tot het einde van het jaar om de bouwkosten, financiering en businesscase op orde te krijgen. De PvdA en GroenLinks maken deel uit van de coalitie in de Rotterdamse gemeenteraad. Leefbaar is met 11 van de 45 zetels de grootste oppositiepartij.

Het nieuw te bouwen stadion is onderdeel van de gebiedsontwikkeling Feyenoord City, waar ook 3700 woningen onder vallen. Een raadscommissie buigt zich donderdag over de stadionplannen waar Tak, Postma en Simons zich de afgelopen maanden "zeer kritisch" over hebben getoond. De bouw van het stadion, dat plek moet bieden aan 63.000 supporters, ligt zeer gevoelig in Rotterdam. De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb moest in juni een gesprek met de directie van Feyenoord afgelasten na signalen van bedreigingen en intimidatie.

Dat gesprek ging vorige week alsnog door en toen bleek dat er zorgen zijn over de bouwkosten. Vanwege sterk gestegen prijzen voor bouwmateriaal kunnen de kosten voor de bouw van het stadion oplopen tot voorbij het door Feyenoord-directeur Mark Koevermans maximaal vastgestelde bedrag van 441 miljoen euro.

De gemeente wil voor 40 miljoen euro deelnemen aan het nieuwe stadion op Zuid. De Rotterdamse gemeenteraad moet eigenlijk 8 juli daarvoor goedkeuring geven. Maar de politici zeggen tegen de krant dat ze dat nog niet gaan doen. In plaats daarvan is er een vervangend amendement opgesteld waardoor het college van burgemeester en wethouders de opdracht krijgt een "investeringsbesluit" voor te bereiden.

"We willen voorkomen dat we 50 miljoen euro moeten bijleggen ten koste van de gewone Rotterdammer, omdat er tijdens de bouw ongelukken gebeuren en de kosten stijgen", legt Tak van de PvdA uit in NRC. "We knippen het besluit in tweeën. We geven nu een klap op voorwaarden van de gemeenteraad waar al aan voldaan is. En zeggen: kom vóór 31 december met een raadsvoorstel voor een definitief investeringsbesluit", aldus Postma (GroenLinks). Simons van Leefbaar: "We leggen de bal nu bij Feyenoord. We zien in december wel wat het eindresultaat wordt."

Het bestuur van Rotterdam heeft dan nog slechts enkele maanden om over het lot van Feyenoord City te beslissen. In maart 2022 zijn er gemeenteraadsverkiezingen.

Door: ANP

15 januari '25 ( 9:15)

Aquarium-attractie Sea Life Scheveningen staat op instorten

De iconische aquarium-attractie Sea Life op de Scheveningse boulevard ligt onder vuur vanwege ernstige achterstanden in onderhoud. Plafonds zouden op instorten staan, schimmel verspreidt zich door het gebouw, en onveilige elektra vormt een risico. Medewerkers en oud-personeel slaan alarm, en de lokale politiek eist actie van de gemeente Den Haag. Dit meldt het AD.

07 januari '25 (10:41)

Safaripark Beekse Bergen laat auto's langs leefgebied cheeta's rijden

Safaripark Beekse Bergen gaat de autosafari veranderen. Het leefgebied van de cheeta’s wordt afgeschermd, auto’s moeten daar straks langs rijden in plaats van doorheen. Beekse Bergen hoopt daarmee nog meer incidenten met de cheeta’s te voorkomen. Dat meldt de NOS.

06 januari '25 (10:30)

7-jarige jongen overleden twee weken na ongeval indoorkartbaan

Een 7-jarige jongen is twee weken na een ernstig ongeval op een indoorkartbaan in het Limburgse Swalmen overleden. De familie van het jonge slachtoffer meldt zijn dood op Facebook. Er leek eerder deze week een lichtpuntje te zijn, schrijven zij. "Dit lichtpuntje veranderde in het donkerste scenario en het werd een oneerlijk gevecht dat Sid niet kon winnen."

06 januari '25 ( 8:51)

Wildlands is de komende weken korter open

Dierenpark Wildlands in Emmen is vanaf dinsdag 7 januari minder lang open voor bezoekers. De dierentuin is twee uur korter open dan normaal gesproken. Dat meldt RTV Drenthe. 

30 december '24 (12:00)

Sluiting Artis: dit is wat we nu weten

De toekomst van dierentuin Artis in Amsterdam staat ter discussie. Recentelijk heeft de Partij voor de Dieren (PvdD) een voorstel ingediend bij de Amsterdamse gemeenteraad om Artis op termijn te sluiten. Dit voorstel heeft geleid tot een breed debat over het voortbestaan van de dierentuin en de rol van dierentuinen in het algemeen.

30 december '24 (10:04)

Ongeluk olifantje Yindi fataal; DierenPark Amersfoort rouwt om verlies

Het 4-jarige Aziatische olifantje Yindi is zaterdag na een ongeluk te komen overlijden. DierenPark Amersfoort meldt dat het jonge dier buiten speelde en vast kwam te zitten tussen een wand van boomstammen. Dierverzorgers probeerden haar verdoofd te bevrijden, maar helaas kwam ze niet meer bij bewustzijn. De dierentuin laat weten dat het overlijden een grote klap is voor de dierverzorgers, maar ook zeker voor de bezoekers en fans van Yindi. Dit meldt de Telegraaf.

27 december '24 (14:28)

Nu op Netflix: Pretpark op stelten van De Bellinga’s

De allernieuwste film van De Bellinga’s staat vanaf nu op Netflix. In De Bellinga’s: Pretpark op stelten verblijft het gezin op een pretpark. Daar zetten ze – zoals de naam al suggereert – de boel op stelten. Ze mogen in alle attracties, maar wel onder tijdsdruk want de kinderen hebben een parkshowrepetitie en vader Daniel traint voor de Zomerspelen. Maar dan duiken twee bekende boeven op… Dit meldt MSN. 

24 december '24 ( 9:45)

Brand bij Walibi Holland: brandweer Oldebroek en Elburg assisteren

Bij de ingang van attractiepark Walibi Holland in Biddinghuizen heeft op maandag 23 december een shuttlebus volledig in brand gestaan. Brandweerploegen uit Oldebroek en Elburg ondersteunden bij het blussen, dat bijna een uur in beslag nam. Dit meldt Loco Media Groep.

23 december '24 (11:30)

7-jarige jongen ernstig gewond geraakt door ongeval op indoorkartbaan

Door een ongeval op een indoorkartbaan in het Limburgse Swalmen is zondagochtend een 7-jarige jongen ernstig gewond geraakt. Het kind is door een ambulance meegenomen en vanaf Echt met een traumahelikopter naar het ziekenhuis in Maastricht gevlogen. De politie meldt dat de jongen uit Overijssel komt.

20 december '24 (12:00)

Eindhoven Zoo helpt in strijd tegen dodelijk herpesvirus bij olifanten

Eindhoven Zoo heeft twee van zijn Aziatische olifanten gevaccineerd tegen het dodelijke elephant endotheliotropic herpesvirus (EEHV). Dit maakt deel uit van een onderzoeksproject onder leiding van de Universiteit Utrecht. Het doel is een effectieve manier te vinden om jonge olifanten wereldwijd beter te beschermen tegen een virus dat voor veel sterfgevallen zorgt. Dit meldt Geldrop-Mierlo24.