29 juli 2020 om 02:09
< 1 min lezen

Publiek ziet live geboorte van twee leeuwtjes in Burgers’ Zoo

Een leeuwin in de Arnhemse dierentuin Burgers' Zoo heeft maandag voor de ogen van bezoekers twee welpen ter wereld gebracht. Snel na de geboorte verplaatste de leeuwin haar jongen naar een schuilhut buiten het zicht van het publiek. De leeuwin bepaalt zelf wanneer zij en haar welpen zich weer vertonen, aldus een woordvoerder van de dierentuin.

De leeuwin lag in een schuilgrot vlak voor de ruiten van het buitenverblijf van de roofdieren. Maandag tegen 17.30 uur zagen bezoekers dat er jongen werden geboren. De welpen zijn volgens de dierentuin “op het oog” gezond.

Leeuwin sinds 2015 in Burgers’ Zoo

De leeuwin komt uit Denemarken en woont sinds 2015 in Burgers’ Zoo. Het was de bedoeling dat ze in Arnhem voor jonge aanwas van de leeuwengroep zou zorgen. Fokken met leeuwen gaat in dierenparken goed, aldus Burgers’ Zoo. Maar in het wild staat de soort onder druk door illegale jacht. Lichaamsdelen van leeuwen zijn met name op de Aziatische markt zeer populair.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van attracties
    • Attracties

    Zeldzame slurfhondjes te zien in WILDLANDS

    Vandaag om 10:51
    • Attracties

    Dit kan je in 2026 verwachten bij de Apenheul

    Gisteren om 15:52

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland