ambulance
4 augustus 2025 om 15:29
< 1 min lezen

Duikshow eindigt in ziekenhuisopname na val in Avonturenpark Hellendoorn

Een stuntduiker is vrijdagmiddag gewond geraakt tijdens een voorstelling in Avonturenpark Hellendoorn. Het incident gebeurde voor een groot publiek tijdens een geplande duikshow nabij de achtbaan Ridderstrijd. De duiker kwam ongelukkig ten val en werd per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. Dit meldt het Algemeen Dagblad.

De duiker gleed uit op een lager gelegen duikplank en belandde op de grond, bevestigt de parkdirectie. Anders dan het spectaculaire slotstuk van de show, een sprong vanaf 25 meter hoogte, vond het incident plaats bij een minder hoge springconstructie. De toestand van de betrokkene is volgens het park stabiel. Hij is bij kennis en wordt verder medisch onderzocht.

Show bevat gevaarlijke sprongen en vuuract

De stuntvoorstelling wordt uitgevoerd door Falcon Diving, een internationale groep duikartiesten met eerdere optredens in het park. Tijdens de show voeren de artiesten verschillende risicovolle sprongen uit, waaronder een sprong waarbij een duiker zichzelf in brand steekt. De sprongen eindigen in een zwembad dat speciaal voor de act is opgebouwd op het terrein van het park.

Bezoekers geschrokken, hulpverlening opgestart

Het incident vond plaats voor het oog van vele bezoekers. Slachtofferhulp is direct ingezet voor mensen die emotioneel geraakt zijn door het voorval. De organisatie laat weten dat de duikshow voorlopig niet wordt aangepast zolang het onderzoek nog loopt.

Arbeidsinspectie onderzoekt toedracht

De politie werd op de hoogte gesteld, maar de verdere afhandeling ligt bij de arbeidsinspectie. Deze instantie onderzoekt nu de toedracht van het ongeval en of er sprake is van tekortkomingen op het gebied van arbeidsveiligheid. De parkleiding beraadt zich intussen op de voortgang van de overige shows.

Geen gevolgen voor overige attracties

Avonturenpark Hellendoorn blijft open voor bezoekers en andere attracties functioneren volgens reguliere planning. De directie benadrukt dat veiligheid vooropstaat en zegt later met nadere informatie te komen zodra er meer duidelijkheid is over het ongeval en het onderzoek.

Relevante artikelen

Alles van attracties
    • Attracties

    Efteling geeft grootste strik ter wereld een tweede leven

    Gisteren om 12:51
    • Attracties

    Orang-oetan jong uit Apenheul verhuist naar gespecialiseerde opvang nadat pleegopvang mislukt

    11 december 2025 om 15:44

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland