wattenzwijn
6 mei 2025 om 14:14
< 1 min lezen

Nieuw wrattenzwijn in Blijdorp genaamd Vladimir

Diergaarde Blijdorp heeft een nieuw wrattenzwijn verwelkomd met de naam Vladimir. Het zwijn heeft al snel zijn plek binnen de groep ingenomen en weet de vrouwtjes te imponeren, die duidelijk respect voor hem hebben. Dit meldt het Algemeen Dagblad.

Recent werden drie Visaya wrattenzwijnen in het verblijf geïntroduceerd aan Vladimir. De kennismaking verliep met veel gesnuif en een aantal theatrale dreigementen van Vladimir, wat volgens de dierentuin een knipoog was naar de Russische president Vladimir Poetin.

Het Visaya wrattenzwijn is een ernstig bedreigde soort, die in het wild bijna volledig verdwenen is. Deze zwijnen komen uit de Filipijnen, en Blijdorp hoopt dat Vladimir een bijdrage zal leveren aan het behoud van de soort door zich voort te planten met de vrouwtjes. De dierentuin is optimistisch over de toekomst en hoopt op de komst van nieuwe biggetjes in de nabije toekomst.

Relevante artikelen

Alles van attracties
    • Attracties

    Geelvoet-rotswallaby’s voor het eerst te zien in Nederland

    Gisteren om 15:43
    • Attracties

    Zeldzame slurfhondjes te zien in WILDLANDS

    Gisteren om 10:51

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland