Medewerker Blijdorp na 37 jaar dienst op straat wegens kleine diefstal
Een medewerker van Diergaarde Blijdorp heeft na meer dan 37 jaar dienst zijn baan verloren nadat hij spullen ter waarde van ongeveer 37 euro wilde meenemen. Volgens de dierentuin ging het om een poging tot diefstal, maar de rechter oordeelde dat ontslag op staande voet een te zware maatregel was. Dit meldt RTL Z.
De 63‑jarige horecamedewerker werkte sinds 1987 zonder incidenten in de Rotterdamse dierentuin. Begin september werd hij betrapt op het meenemen van 17 koeken en circa 36 linialen, die hij volgens eigen zeggen wilde uitdelen aan kinderen op een manege waar hij vrijwilliger was.
Rechtspraak wijst ontslag op staande voet af
Hoewel de rechter erkende dat er sprake was van diefstal, was er volgens het oordeel sprake van verzachtende omstandigheden: de lange staat van dienst, de geringe waarde van de spullen en de persoonlijke situatie van de werknemer speelden mee. Het ontslag op staande voet werd daarom vernietigd, maar het dienstverband werd wel beëindigd op reguliere wijze per maart 2025.
Financiële gevolgen voor de dierentuin
Door de uitspraak moet Diergaarde Blijdorp de man zijn salaris doorbetalen vanaf zijn ontslagdatum en een transitievergoeding van ruim 51 000 euro uitkeren. Daarmee loopt de totaalrekening op tot circa 70 000 euro.