22 januari 2026 om 10:56
< 1 min lezen

Capibara en twee jongen overleden in Burgers’ Zoo

Door: Nationale Recreatiegids / Fleur Zomer

In Burgers’ Zoo in Arnhem is een capibara kort na de geboorte van haar drie jongen onverwacht overleden. Twee van de pasgeboren dieren bleken te zwak om te overleven en zijn door de dierentuin ingeslapen. Het derde jong maakt vooralsnog een goede kans.

Moeder overlijdt onverwacht

De jongen kwamen op 6 januari ter wereld. Direct daarna werd het moederdier ziek en overleed het binnen korte tijd. De oorzaak is nog niet vastgesteld; sectie leverde geen duidelijke aanwijzingen op en aanvullend onderzoek loopt nog.

Handmatige zorg voor de jongen

De drie jongen bleven in het verblijf, maar werden afgeschermd en met de hand bijgevoerd omdat ze zonder moedermelk snel verzwakken. Volgens de dierentuin kwam slechts één jong voldoende aan. De andere twee gingen achteruit en zouden zonder ingrijpen langzaam wegkwijnen, waarna is besloten ze te laten inslapen.

Het overgebleven jong lijkt zich goed te ontwikkelen.

Relevante artikelen

Alles van attracties
    • Attracties

    Burgers’ Zoo dient anticonceptie toe aan adelaarsrog om welzijn te waarborgen

    30 januari 2026 om 09:42
    • Attracties

    Jonge rifhaaien Burgers’ Zoo klaar voor leven in groot bassin

    22 december 2025 om 09:00

Aankomende evenementen

17 Feb
Filmavond met Hengelose Revue, het Stadsjournaal 2008-2022 en een modelmaker bij Dikkers
  • Overijssel
18 Feb
Apex Acoustic
  • Groningen
19 Feb
Stadswandeling Hengelo herrezen
  • Overijssel
26 Feb
Stadswandeling ’t Lansink
  • Overijssel