Bijzondere aanwinst voor Wildlands Emmen
28 mei 2024 om 12:39
< 1 min lezen

Bijzondere aanwinst voor Wildlands Emmen

Sinds maandag heeft de dierentuin in Emmen een nieuwe diersoort in het park rondlopen. Een kantjil, één van de kleinste hoefdieren ter wereld, heeft zijn intrek genomen in de overdekte jungle in de dierentuin. Normaal gesproken loopt dit diertje rond op het Indonesische Java, meldt Wildlands Emmen.

Met een maximale lengte van 50 centimeter en een gemiddeld gewicht van twee kilogram is het een kleine en lichte verschijning. Ze hebben uitstekende hoektanden, die kenmerkend zijn voor de diersoort.

De kantjil leeft in de natuur op het Indonesische eiland Java, waar het een verborgen bestaan leidt. Daarom is er nog niet veel bekend over het dier. Ook in dierentuinen is het een bijzonder beestje: er zijn 17 parken in Europa die deze diersoort in huis hebben.

E.E.P.

Dierenparken – en zo ook Wildlands – houden de Javaanse kantjil als onderdeel van een E.E.P. Dit is een speciaal programma voor soortbehoud van diersoorten – waarom de dieren in Europa moeten worden gehouden is dan echter de vraag. In Emmen loopt een mannelijke kantjil rond. Later verwacht Wildlands een vrouwtje.

Afbeelding: Wildlands Emmen

Relevante artikelen

Alles van attracties
  • herfst festival
    • Attracties

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Attracties

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

17 Feb
Filmavond met Hengelose Revue, het Stadsjournaal 2008-2022 en een modelmaker bij Dikkers
  • Overijssel
18 Feb
Apex Acoustic
  • Groningen
19 Feb
Stadswandeling Hengelo herrezen
  • Overijssel
26 Feb
Stadswandeling ’t Lansink
  • Overijssel