10 juli 2020 om 14:45
< 1 min lezen

Afsluitdijk Wadden Center vanaf 15 juli weer open

De deuren van het bezoekerscentrum Afsluitdijk Wadden Center (AWC) in Kornwerderzand gaan woensdag 15 juli weer open voor publiek. De provincie Friesland, verhuurder van het centrum, is daar blij mee, zo meldt de provincie op haar website. 

De impact van de maatregelen als gevolg van de corona-crisis is groot voor het AWC. Een gevolg is dat het centrum minder bezoekers kan ontvangen dan onder normale omstandigheden mogelijk is. Beleefcentrum De Nieuwe Afsluitdijk VOF, de exploitant van het AWC, heeft de consequenties voor de bedrijfsvoering voorgelegd aan de provincie. Beide partijen zijn daarover in gesprek gegaan.
 

‘Afsluitdijk Wadden Center is belangrijke attractie voor Fryslân’

 
Gedeputeerde Avine Fokkens-Kelder is blij dat het AWC weer open gaat: “Het móét ook gewoon open zijn. Het AWC is een mooie en belangrijke attractie in Fryslân die, zo is de eerste jaren gebleken, veel bezoekers trekt. En uiteraard behoort dit beleefcentrum er dan ook ‘kreas’ bij te staan.’’
 

Niet stilgezeten

 
Ook exploitanten Theo op de Hoek en Anneke Leemburg zijn tevreden. “Na maanden kunnen we eindelijk weer ondernemen. Ondertussen hebben we niet stilgezeten. We hebben de expositie verbeterd en de horeca coronaproof gemaakt. De komende dagen zullen we het gebouw gereedmaken voor de opening.”
 
Voor meer informatie, zie de website van het Afsluitdijk Wadden Center
 
Door: Nationale Recreatiegids

Relevante artikelen

Alles van attracties
    • Attracties

    Duinrell introduceert nieuwe attractie: Duinrell Drifter opent medio mei 2026

    Vandaag om 11:36
    • Attracties

    Luiaards centraal tijdens nieuwe Dierenhelden Week in DierenPark Amersfoort

    6 februari 2026 om 15:55

Aankomende evenementen

10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland
11 Feb
MOVES IS BACK – Valentine Edition ❤️‍🔥
  • Groningen
12 Feb
Stadswandeling Hengelo nu
  • Overijssel