figure of justice
9 juli 2025 om 12:15
< 1 min lezen

Rechter: Recreatiepark Brabantse Wal moet uiterlijk eind oktober worden opgeleverd

De rechter heeft besloten dat projectontwikkelaar Kopare BV het Recreatiepark Brabantse Wal aan de Zoomvlietweg in Bergen op Zoom uiterlijk voor 31 oktober moet opleveren. Het bedrijf is verplicht om de resterende werkzaamheden zo snel mogelijk af te ronden. Dit meldt BN De Stem.

Kopare moet nog diverse onderdelen van het park realiseren, zoals de aanleg van wegen, wandelpaden en het centrumgebouw met een receptie. Ook de toegangsbrug naar het park moet worden afgebouwd en alle vakantievilla’s moeten van stroom worden voorzien door Enexis.

Verder moet het bedrijf de beloftes rondom de particuliere vakantiewoningen nakomen. Dit houdt in dat keukens en keukenapparatuur moeten worden geplaatst, vloeren moeten worden aangelegd, en de sauna’s en hottubs geleverd moeten worden. Ook de wellnesslodges, fietsenbergingen en de afwerking van de woningen (zoals schilderwerk en tuinaanleg) moeten gereed zijn, evenals de levering van de zeven geplande tiny houses.

Conflict en uitspraak

De situatie ontstond nadat de bouwwerkzaamheden stil kwamen te liggen door financiële problemen bij Kopare. De Vereniging van Eigenaren (VvE) spande een kort geding aan, omdat het bedrijf zijn verplichtingen niet nakwam. De rechter heeft nu geoordeeld dat Kopare de gemaakte afspraken binnen de gestelde termijn moet uitvoeren, anders worden dwangsommen opgelegd.

Dwangsommen

De rechter bepaalde dat Kopare per dag een dwangsom kan krijgen: 1.000 euro per dag voor het niet afwerken van de vakantievilla’s en 5.000 euro per dag voor de infrastructuur en het centrumgebouw, met een maximum van 500.000 euro.

Verkoop van onbebouwd terrein

De aanleg van het vakantiepark op het terrein van de voormalige camping Heidepol heeft voor veel zorgen gezorgd bij de VvE. De helft van het park is nog niet bebouwd. Kopare wijt dit aan de stagnerende verkoop van vakantiewoningen, veroorzaakt door gewijzigde belastingregels voor tweede woningen. Als gevolg daarvan verkochten ze het onbebouwde deel van het park voor 1,8 miljoen euro aan een nieuwe eigenaar, die de resterende vakantievilla’s zal bouwen en verkopen.

Toekomst

Kopare is momenteel bezig met het bestuderen van de uitspraak, maar heeft nog geen reactie gegeven.

Relevante artikelen

Alles van accommodaties
  • figure of justice
    • Accommodaties

    Rechtszaak over mini‑camping in Schalkhaar opnieuw van start

    Vandaag om 12:42
  • brand
    • Accommodaties

    Dodelijke brand op vakantiepark in Woerdense Verlaat

    Vandaag om 09:08

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland