25 september 2025 om 09:26
< 1 min lezen

Onrust in Vleuten over plan festivallocatie in natuurgebied Hampoort

Door: Nationale Recreatiegids / Fleur Zomer

In Vleuten klinkt grote bezorgdheid: het natuur- en recreatiegebied De Hampoort zou mogelijk worden omgevormd tot festivalterrein met ruimte voor 25.000 bezoekers. Het rustige gebied waar nu gewandeld wordt en kinderen spelen, zou dan podia, drankgelegenheden en massa‑evenementen huisvesten. Dit meldt Hart van Nederland.

Gemeentelijke plannen roepen weerstand op

De gemeente Utrecht heeft in haar lijst met mogelijke evenementenlocaties de Hampoort lange tijd behouden, ondanks dat er initieel tientallen locaties tegen elkaar waren afgewogen. Voor bewoners is het onbegrijpelijk dat precies dit natuurgebied – grenzend aan woonwijken en geliefd bij gezinnen – nog tot de opties behoort.

Woensdag staat er een gesprek gepland tussen gemeente en bewoners. De belangstelling is zo groot dat twee avonden van elk 150 aanwezigen gepland worden, plus tientallen mensen buiten met spandoeken.

Reacties uit de buurt

Een actiecomité uit Vleuten heeft al duizenden handtekeningen verzameld; tegenstanders stellen dat het plan stress en onzekerheid brengt. Zij benadrukken dat ze niet per se tegen festivals zijn, maar dat zulke evenementen niet in hun eigen woonomgeving horen.

Bewoners wijzen op problemen die kunnen ontstaan, zoals toename van afval en geluidshinder, zeker wanneer een groot evenement naast een kindvriendelijke woonwijk komt te liggen.

Relevante artikelen

Alles van accommodaties
    • Accommodaties

    SVR‑vakantiebeurs opnieuw naar Hardenberg: 250 campings presenteren zich

    Vandaag om 10:56
    • Accommodaties

    Camping De Lage Werf wint opnieuw Gouden Zoover Award

    Gisteren om 14:29

Aankomende evenementen

27 Jan
Caravana 2026
  • Friesland
29 Jan
Whisky aan het Strand
  • Zuid-Holland
29 Jan
Chill out
  • Utrecht