Verblijf arbeidsmigranten in vakantiepark Echten niet verlengd
15 januari 2026 om 12:24
< 1 min lezen

OM eist boete voor man die stiekem opname maakte in douche op camping Zandpol

Door: Nationale Recreatiegids / Fleur Zomer

Het Openbaar Ministerie heeft een boete van 250 euro en een schadevergoeding van 450 euro geëist tegen een 44‑jarige man uit Den Haag. Hij wordt ervan verdacht op een camping in Zandpol een foto of video te hebben gemaakt van een vrouw die stond te douchen. Dit meldt RTV Drenthe.

Incident in afgesloten douchehokje

De vrouw, die op de camping werkte, maakte na haar dienst gebruik van een afgesloten douche. Tijdens het douchen hoorde zij het geluid van een camera en zag zij dat onder de deur een telefoon werd gehouden. De man verliet direct daarna het sanitairgebouw. De vrouw waarschuwde haar partner, waarna zij de man bij zijn tent aantroffen. Hij erkende dat hij een opname had gemaakt en zei deze te hebben verwijderd. De camping verzocht hem daarop te vertrekken.

Onderzoek naar telefoon

De politie nam de telefoon van de man in beslag. Op het toestel zijn geen beelden aangetroffen die in het douchehokje zijn gemaakt. Volgens het OM sluit dat niet uit dat er wel een opname is gemaakt, omdat verwijderde bestanden niet altijd kunnen worden teruggehaald. In een politieverhoor verklaarde de man dat hij een video had gemaakt en deze direct had gewist.

Afwezigheid verdachte en verdediging

De verdachte was niet aanwezig bij de zitting omdat hij in het buitenland werkt. Zijn advocaat voerde aan dat er geen beeldmateriaal is gevonden en dat daardoor niet kan worden vastgesteld wat er precies is vastgelegd. De verdediging vroeg om vrijspraak en wees erop dat de man inmiddels begeleiding heeft gezocht om herhaling te voorkomen.

Uitspraak

De rechtbank doet op maandag 26 januari uitspraak.

Relevante artikelen

Alles van accommodaties
    • Accommodaties

    Nieuwe single Froukje aanstaande vrijdag verwacht

    Vandaag om 11:58
    • Accommodaties

    Bergen werkt aan nieuw strandbeleid: meer ruimte voor ondernemers én bescherming van natuur

    Vandaag om 11:36

Aankomende evenementen

17 Feb
Filmavond met Hengelose Revue, het Stadsjournaal 2008-2022 en een modelmaker bij Dikkers
  • Overijssel
18 Feb
Apex Acoustic
  • Groningen
19 Feb
Stadswandeling Hengelo herrezen
  • Overijssel
26 Feb
Stadswandeling ’t Lansink
  • Overijssel