Executieveiling oude camping Wighenerhorst geannuleerd na onderhands bod

De veiling, die gepland stond voor 11 februari, is stopgezet omdat er een bod is ingediend dat nu ter beoordeling bij de rechter ligt. Notaris Isabelle Balvert bevestigt dit en geeft aan dat de rechter zal toetsen of het bod marktconform en acceptabel is. Wie het bod heeft gedaan, blijft vooralsnog onbekend.
Odink beëindigde zelf vakantieparkplannen
Eind december trok Odink zich terug uit zijn plannen voor een vakantiepark met 90 vakantiewoningen, een winkel en een speeltuin. De belangrijkste reden hiervoor waren gestegen bouwkosten. Ondanks deze beslissing werd zijn grond alsnog per executieverkoop aangeboden, vaak een gevolg van financiële geschillen. Odink wil niet ingaan op de precieze oorzaak, maar noemt het “een discussie” met een andere partij. Hij benadrukt dat zijn bedrijf Kopare niet failliet is en dat hij niet weet wie het bod heeft gedaan.
Omwonenden volgen ontwikkelingen op de voet
De Vrienden van de Vennen, een groep omwonenden die zich verzetten tegen grootschalige recreatieve ontwikkelingen, hadden gehoopt de grond zelf te kunnen kopen. Hun doel was een kleinschalig park en natuurherstel. Ze hebben de locatie recent bekeken, maar vonden de staat van het terrein teleurstellend, met veel rommel en nog aanwezige chalets. Ze schatten in dat er honderdduizenden euro’s nodig zijn om het op te knappen.
De groep zou niet actief meedoen aan de veiling, maar was wel bereid in te grijpen als er geen koper werd gevonden. Nu vrezen ze dat een grote recreatieve partij zich over het terrein ontfermt en houden ze verdere ontwikkelingen nauwlettend in de gaten.
Gemeente wacht af
Volgens wethouder Geert Gerrits speelt de gemeente Wijchen op dit moment geen actieve rol in de verkoop. Pas als er een nieuwe eigenaar is, kan er een vergunningsaanvraag worden ingediend.
Binnen het gebied Wighenerhorst is ruimte voor 285 recreatiewoningen. Daarvan staan er 125 op Recreatiepark Wighenerhorst en RC Alverna. Dit betekent dat er op het voormalige campingterrein nog maximaal 160 vakantiewoningen gebouwd mogen worden, mocht de nieuwe eigenaar daarvoor kiezen.