Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Het Rijk bepaalt of er permanent gewoond mag worden op vakantieparken

Door Nationale Recreatiegids
schedule 5 min
location_on [xx]km
Het Rijk bepaalt of er permanent gewoond mag worden op vakantieparken / Foto: "Deich vor Upleward (Krummhörn), Niedersachsen, Deutschland" door Losch
Aanvragen bij de gemeente om een vakantiepark om te vormen naar een woonwijk worden vaak niet goedgekeurd. Maar daar kan verandering in komen. Als het aan de Tweede Kamer ligt wordt het straks gemakkelijker om permanent in een vakantiehuis te wonen. Zelfs als de gemeente het daar niet mee eens is, meldt de Stentor.

Momenteel gebeurt het maar zelden dat er toestemming wordt gegeven om een vakantiepark om te bouwen tot een woonwijk. Dat komt doordat er een recreatiebestemming is voor het terrein. De gemeente wil daar vaak niet van afwijken.

Dat leidt echter tot steeds meer weerstand vanuit Den Haag. Daar wil de Tweede Kamer een aantal landelijke voorwaarden opstellen om het mogelijk te maken permanent in een vakantiehuis te wonen. Aanjager en VVD-Kamerlid Peter de Groot stelt dat vakantieparken die voldoen aan de voorwaarden een transformatie kunnen maken naar een woonwijk. Daarbij is het niet meer noodzakelijk dat de gemeente ook akkoord gaat. “Al is dat natuurlijk het meest wenselijk”, aldus De Groot.

Melden

Vakantieparken die plannen hebben om een woonwijk te worden kunnen zich de komende maanden melden bij het Rijk. Volgens De Groot kunnen zowel particulieren als verenigingen van eigenaren zich aanmelden. Met deze inventarisatie wil het Rijk het animo voor een transformatie in kaart brengen.

Eerder dit jaar is al een dergelijke inventarisatie gedaan. Die leverde echter weinig op volgens De Groot. In totaal waren dat zestig partijen. Hij denkt dat het komt doordat het besluit uiteindelijk nog bij de gemeenten en provincies lag. “We halen die er nu tussenuit: VvE’s en huizenbezitters kunnen zich rechtstreeks melden bij het ministerie.”

Bouwbesluit

Volgens het Rijk is het echter niet de bedoeling dat het straks op elk park mogelijk wordt om een woonwijk te bouwen. Het betreft terreinen zonder recreatieve voorzieningen en waar geen toeristen meer komen.

Daarnaast moet het park aan een aantal voorwaarden voldoen. Een park met enkel houten stacaravans komt niet in aanmerking. De huizen op het park moeten voldoen aan het bouwbesluit. Anders gaan de plannen niet door.

Ook gelden er andere regels voor een woonwijk. Als het gaat om geluid mogen vakantieparken dichterbij een weg of spoorlijn staan. 

15 januari '25 (14:18)

Advocaat Gillis eist vrijspraak of aanzienlijke strafvermindering

De advocaat van Peter Gillis vindt dat hij vrijgesproken moet worden of een aanzienlijke strafvermindering moet krijgen in de belastingfraudezaak waarin hij verdachte is. Dat zei advocaat Mark Hendriks volgens Omroep Brabant woensdag in de rechtbank in Den Bosch.

14 januari '25 (12:46)

Vakantiepark Kiekebelt biedt plek aan meer statushouders

Na eerder al vijftien chalets te hebben gehuurd voor Oekraïense vluchtelingen, huurt de gemeente Wierden nog eens tien extra chalets voor 15 statushouders op vakantiepark de Kiekebelt in Hoge Hexel. Dit meldt 1Twente.

14 januari '25 (12:18)

Vastgoedondernemer Peter Gillis moet jaar de gevangenis in vanwege belastingfraude

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een gevangenisstraf van achttien maanden, waarvan zes voorwaardelijk, tegen vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis voor onder meer het jarenlang plegen van belastingfraude. De 62-jarige Gillis wordt niet alleen verdacht van belastingfraude, maar ook van het onjuist voeren en bewaren van administratie, het verstrekken van onjuiste gegevens aan de Belastingdienst en het niet tijdig doen van belastingaangifte.

10 januari '25 ( 9:30)

Onderzoek ANWB: minder Nederlanders van plan om op vakantie te gaan

Iets minder Nederlanders zijn dit jaar van plan om op vakantie te gaan, komt naar voren uit een onderzoek van de ANWB. Iets meer dan 85 procent zei op vakantie te willen gaan, in 2024 en 2023 gaven ongeveer negen op de tien mensen dit aan.

08 januari '25 (10:10)

Verenigd Koninkrijk scherpt regels internationale reizigers aan

Het Verenigd Koninkrijk scherpt de regels aan voor internationale reizigers. Zij moeten zich vanaf deze woensdag voor vertrek online registreren, ook als ze op Brits grondgebied alleen overstappen op een andere vlucht. De nieuwe regels gelden aanvankelijk alleen voor reizigers van buiten de EU, maar vanaf 2 april verandert dit. Dan hebben ook Nederlanders en andere Europeanen de nieuwe Electronic Travel Authorisation (ETA) nodig.

07 januari '25 (11:43)

Noodlijdend vakantiepark ’t Broeckhuys krijgt geen tijd om regeling te treffen met schuldeisers

Vakantiepark ’t Broeckhuys in Ewijk, voorheen De Groene Heuvels, balanceert opnieuw op de rand van faillissement. Beheerder Groene Heuvels Beheer B.V. (GHB) en de horeca-exploitant vroegen de rechtbank Gelderland om een afkoelingsperiode van vier maanden. Hiermee wilden ze tijd winnen om een regeling met schuldeisers te treffen. De rechtbank wijst dit verzoek echter af. Dit meldt de Gelderlander.

07 januari '25 ( 9:25)

Minder Nederlanders op vakantie naar VS en Canada door dure dollar

Minder Nederlanders gaan dit jaar op vakantie naar de Verenigde Staten en Canada. Door de duurdere dollar ten opzichte van de euro zijn reizen naar de twee landen flink in prijs gestegen, waardoor de Nederlandse consument liever voor een andere bestemming kiest. De verwachting is niet dat door de komst van de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump Nederlanders vaker wegblijven, stellen gespecialiseerde reisaanbieders tegen het ANP.

06 januari '25 ( 9:25)

Sporthal in Lochem in brand

In een sporthal aan de Runmolenlaan in Lochem (Gelderland) woedt een grote brand. Volgens de brandweer slaan de vlammen uit het dak.

02 januari '25 (10:00)

Dit zijn de voorspellingen voor de kampeertrends in 2025

Als we vooruitkijken naar 2025, zien we een aantal spannende ontwikkelingen op het gebied van kamperen. De focus op duurzaamheid zal nog verder worden versterkt, met nieuwe innovaties die het kamperen nog milieuvriendelijker maken. Denk aan waterstof-aangedreven campers, zonnepanelen die niet alleen energie leveren maar ook waterzuivering mogelijk maken, en verbeterde recyclingtechnologieën.

31 december '24 (11:00)

Kampeertrends 2024: duurzaamheid, digitale detox en gezinsvriendelijk

Kamperen blijft een geliefde manier om te ontsnappen aan de drukte van het dagelijks leven, en in 2024 zien we een aantal opvallende trends die het kampeerlandschap veranderen. Duurzaamheid, technologie en het verlangen naar verbinding met de natuur staan centraal, wat zorgt voor een kampeerervaring die zowel milieubewust als innovatief is.