bungalow park
Gisteren om 15:29
< 1 min lezen

EuroParcs onderzoekt uitbreiding Enkhuizerzand met maximaal vijftig huisjes

Door: Nationale Recreatiegids / Fleur Zomer

Vakantiepark EuroParcs Enkhuizer Strand wil fors uitbreiden op het Enkhuizerzand. Het bedrijf vraagt de gemeente Enkhuizen toestemming om te onderzoeken of er tot vijftig extra recreatiewoningen kunnen worden gebouwd. De plannen passen niet binnen het huidige omgevingsplan, waardoor de gemeenteraad eerst een richtinggevend oordeel moet geven. Dit meldt het Algemeen Dagblad.

Drie locaties in beeld

EuroParcs denkt aan drie typen uitbreidingen:

  • circa twintig strandhuisjes bij het zwembad,
  • tien historische huisjes rond de haven van de zeilschool,
  • twintig eco‑lodges op de buitendijkse schapenweide.

Hoeveel huisjes er uiteindelijk komen, waar precies en in welke vorm, wordt pas duidelijk na een uitgebreid onderzoek.

Politiek besluit in februari

De gemeenteraad bespreekt het principeverzoek op 2 februari. Op 17 februari volgt een definitief besluit. Als de raad akkoord gaat, kan EuroParcs starten met de ruimtelijke onderbouwing en aanvullende onderzoeken.

Advies en participatie verplicht

Tijdens dat traject worden onder meer de provincie en Rijkswaterstaat om advies gevraagd. Ook inwoners en belangenorganisaties krijgen een rol in het proces. Pas na afronding van deze stappen kan EuroParcs een formele aanvraag voor een omgevingsvergunning indienen, aldus de gemeente.

Relevante artikelen

Alles van accommodaties
    • Accommodaties

    Gemeente Gennep koopt vakantiepark Heijendaal, toekomst nog onduidelijk

    Gisteren om 09:01
    • Accommodaties

    Gemeente waarschuwt Peter Gillis: illegale bewoning op Vakantiepark Arnhem moet stoppen

    22 januari 2026 om 08:46

Aankomende evenementen

10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland