kamperen
29 april 2025 om 16:10
< 1 min lezen

Campings in Utrecht profiteren van het mooie weer tijdens de meivakantie

Door het stralende weer in de meivakantie is het deze week druk op de campings in de provincie Utrecht. Kampeerders maken optimaal gebruik van de zon, waardoor het extra druk is op de campings. Camping Het Grote Bos in Doorn heeft zelfs geen beschikbare plekken meer. Dit meldt RTV Utrecht.

De campingbeheerder van Het Grote Bos legt uit dat alle plekken en huisjes volgeboekt zijn. Zelfs plekken die leeg lijken, zijn al gereserveerd. Ondanks dit zijn er gasten die op het laatste moment nog hun plek reserveren, en de camping blijft druk bezocht.

Vaste gasten in de meivakantie

Er komen veel vaste gasten naar de camping tijdens de meivakantie. Veel kampeerders vinden het een traditie om jaarlijks in deze periode naar de camping te komen. Deze trouwe gasten genieten van het mooie weer en de gezellige sfeer. De meivakantie is voor veel mensen een perfecte gelegenheid om even helemaal tot rust te komen.

Meivakantie steeds populairder

De meivakantie wordt voor steeds meer Nederlanders een belangrijke vakantieperiode. Dit blijkt uit een enquête waaruit blijkt dat steeds meer mensen in deze periode op vakantie gaan. De meivakantie heeft daardoor steeds meer concurrentie voor de zomervakantie, en de vraag naar kampeerplekken groeit dan ook sterk.

Campingbeheerder Stienstra merkt de groeiende populariteit van de meivakantie. De campings waren in het verleden al snel vol tijdens Pasen en Pinksteren, maar tegenwoordig zit het vaak ook tijdens de meivakantie helemaal vol.

Meerdere campings profiteren van het weer

Op kleinere campings is het ook druk. Bij camping De Grebbelinie in Renswoude zijn nog enkele plekken vrij, maar de reserveringen blijven binnenstromen door het mooie weer. Ook andere campings, zoals De Victorie in Meerkerk, merken dat het in de meivakantie gezellig druk is. Hoewel deze campings zich meer richten op volwassenen die van de natuur en fietsen houden, profiteren ze alsnog van de vraag naar kampeerplekken.

Internationale kampeerders

Hoewel de meeste bezoekers op de campings uit Nederland komen, zijn er ook buitenlandse gasten. Kampeerders uit Ierland en Frankrijk proberen een plekje te vinden op de campings. De vriendelijke sfeer en de mooie omgeving zijn voor hen redenen om Nederland als vakantiebestemming te kiezen.

Door het zonnige weer en de populaire meivakantie is het duidelijk dat kamperen in Nederland steeds aantrekkelijker wordt voor zowel binnenlandse als internationale bezoekers.

Relevante artikelen

Alles van accommodaties
  • figure of justice
    • Accommodaties

    Rechtszaak over mini‑camping in Schalkhaar opnieuw van start

    Vandaag om 12:42
  • brand
    • Accommodaties

    Dodelijke brand op vakantiepark in Woerdense Verlaat

    Vandaag om 09:08

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland