Ernst Daniël Smid 'geeft leven nu weer een 7, misschien wel een 8'
12 september 2024 om 10:36
< 1 min lezen

Ernst Daniël Smid ‘geeft leven nu weer een 7, misschien wel een 8’

Het gaat naar omstandigheden goed met Ernst Daniël Smid. Sinds de voormalig operazanger is geopereerd vanwege de ziekte van Parkinson kan hij prima functioneren. "Ik geef het leven nu weer een 7, misschien wel een 8", zegt Smid donderdag in het AD. "Parkinson is een destructieve ziekte, maar ik kan de verschijnselen ervan nu behoorlijk beteugelen."

De 71-jarige Smid kreeg een apparaatje in zijn lichaam dat elektroden in de hersenen van de zanger aanstuurt. “Hoge frequenties zijn beter tegen het trillen, lage frequenties zijn beter voor het lopen. Lopen gaat minder soepel, het verschilt van dag tot dag. Maar beter dat dan dat gebibber. Dat is vreselijk.”

Theater

Smid gaat dit najaar het theater in om zijn verhaal te vertellen. “Ik hoop dat ik de mensen in het theater kan inspireren, ik wil bewijzen dat je niet afgeschreven bent met deze ziekte. Al is het natuurlijk ook niet zo dat ik er niets van merk. Ik lijk enorm op Joe Biden, ik moet soms naar woorden zoeken.”

Relevante artikelen

Alles van entertainment
  • herfst festival
    • Entertainment

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Entertainment

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland
11 Feb
MOVES IS BACK – Valentine Edition ❤️‍🔥
  • Groningen
12 Feb
Stadswandeling Hengelo nu
  • Overijssel
13 Feb
Knutselruimte Gevangenismuseum Veenhuizen
  • Drenthe