komeet
7 oktober 2024 om 10:30
< 1 min lezen

Bij helder weer is komeet in oktober zichtbaar met blote oog

Tussen 11 en 15 oktober is de komeet Tsuchinshan-ATLAS dichter bij de aarde dan de planeet Venus en daarom te zien met het blote oog, stelt Weeronline.

Volgens de weerdienst heeft de komeet een “lange prachtige staart”. Die is het gevolg van verdampende ijsdeeltjes als de komeet in de buurt van de zon komt. Weeronline spreekt van een “unieke kans” om deze komeet te zien. Het beste moment daarvoor is vanaf 11 oktober zo’n drie kwartier na zonsondergang naar het westen te kijken. De komeet is dan zichtbaar net boven de horizon.

De dagen daarna zal Tsuchinshan-ATLAS steeds hoger aan de hemel staan en steeds langer te zien zijn. Tegelijkertijd draait de komeet ook verder van de aarde en is daardoor minder goed zichtbaar, denkt Weeronline. Rond 15 oktober is de komeet waarschijnlijk niet meer te zien.

Relevante artikelen

Alles van outdoor
  • Provincie Utrecht mag wolf Bram afschieten
    • Outdoor

    Onzekerheid rond doodgeschoten wolf: DNA-onderzoek moet uitsluitsel geven

    5 december 2025 om 11:53
    • Outdoor

    Natuur keert terug op Roggenplaat na ophoging

    4 december 2025 om 12:54

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland