Vandaag om 14:00
< 1 min lezen

Maryam Hassouni hekelt structureel misbruik in tv-en filmindustrie

Door: ANP

Maryam Hassouni ziet een “structureel probleem van grensoverschrijdend gedrag, gaslighting en unequal pay” in de tv- en filmindustrie. Dat schrijft de actrice, die onder meer speelde in de misdaadserie Sleepers, donderdag op Instagram naar aanleiding van vragen van journalisten over Sleepers.

“Ondanks veel beloften van producenten, omroepen, zenders etc., om deze problemen op te lossen, blijven ze de kop opsteken”, schrijft Hassouni. “Er gebeurt niks. Zelfs de politiek slaagt er niet in om fundamenteel iets te veranderen. Deze kwestie is dus niet incidenteel.” Hassouni stapte in 2022 uit de film- en tv-wereld en heeft haar ervaringen met grensoverschrijdend gedrag opgeschreven in haar boek Wat de Fak, dat in hetzelfde jaar uitkwam. “Door deze ervaring weet ik hoe gevaarlijk het is om je uit te spreken over dit soort zaken en hoeveel moed dat vergt.”

Woensdag kondigde acteur Teun Kuilboer aan dat hij per direct stopt met de misdaadserie vanwege een “onwerkbare situatie”. De acteur sprak van “manipulatie” en “verborgen agenda’s”. Actrice Sinem Kavus, die ook speelt in de serie, schreef donderdag dat de film- en theaterindustrie “enorm tekortschiet in gezonde werkstructuren en systemen”. RTL was niet bereikbaar voor commentaar.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Raad twijfelt over reddingsplan voor zwembad Havelte

    Vandaag om 16:24
    • Cultuur

    Kröller‑Müller Museum zet grote verbouwing in gang van 100 miljoen euro

    Vandaag om 15:33

Aankomende evenementen

18 Feb
Apex Acoustic
  • Groningen
19 Feb
Stadswandeling Hengelo herrezen
  • Overijssel
26 Feb
Stadswandeling ’t Lansink
  • Overijssel
12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland