Vandaag om 16:24
< 1 min lezen

Raad twijfelt over reddingsplan voor zwembad Havelte

Door: Nationale Recreatiegids / Fleur Zomer

Zwembad De Kerkvlekken in Havelte kampt met financiële problemen en dreigt komende zomer niet open te kunnen. Wethouder Alfred Schoenmaker wil dat voorkomen en stelt een steunpakket van ruim 128.000 euro voor, bedoeld om het bad door 2026 te helpen en tegenvallers op te vangen. De gemeenteraad reageert kritisch. Dit meldt RTV Drenthe.

Vrijwilligers wijzen op achterblijvende bijdrage

Het zwembad kwam eind vorig jaar zonder reserves te zitten door stijgende kosten en een tekort aan bestuursleden. Vrijwilligers stellen dat de indexering van de gemeentelijke bijdrage achterbleef. Het bad wordt intensief gebruikt door dorpsbewoners en scholen; lokale huisartsen benadrukken het belang voor zwemveiligheid en preventie.

Coalitie vreest precedentwerking

Vooral coalitiepartijen twijfelen. Zij vrezen precedentwerking voor de andere buitenbaden in Dwingeloo en Vledder en vinden dat de financiële onderbouwing tekortschiet. Ook het moment van besluitvorming – vlak voor de verkiezingen – stuit op kritiek.

Meerderheid steunt voorstel alsnog

Oppositiepartijen en Gemeentebelangen steunen het steunpakket wél en wijzen op het belang van het zwembad voor het dorp. Samen vormen zij een meerderheid. Schoenmaker benadrukt dat het om een acute situatie gaat en dat er aan een structurele oplossing wordt gewerkt.

Relevante artikelen

Alles van outdoor
    • Outdoor

    Code geel in Flevoland en Noord-Holland vanwege gladheid

    Vandaag om 08:38
    • Outdoor

    Zeearenden in Hollandse Hout beginnen vroeg aan het broedseizoen

    Gisteren om 10:47

Aankomende evenementen

18 Feb
Apex Acoustic
  • Groningen
19 Feb
Stadswandeling Hengelo herrezen
  • Overijssel
26 Feb
Stadswandeling ’t Lansink
  • Overijssel
12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland