Vandaag om 12:31
< 1 min lezen

Jamai Loman eregast bij eerste editie Het Grote Klassieke Muziek Festijn

Door: ANP

Jamai Loman is eregast bij een avond voor klassieke muziek in Het Concertgebouw in Amsterdam. Het gaat om de eerste editie van Het Grote Klassieke Muziek Festijn in november 2026, maakt de organisatie woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk of Loman ook zelf op de bok staat als dirigent.

Loman was recent te zien in het programma Maestro, waar hij zijn talent voor het dirigeren ontdekte. De presentator won het programma en mag nu Het Grote Klassieke Muziek Festijn samenstellen. Hij neemt het publiek mee “langs zijn favoriete klassieke muziekstukken”. Het blijft volgens zijn management nog “een verrassing” of Loman zelf ook een stuk dirigeert met het pop-uporkest.

‘Bijzonder dankbaar’

“Ik ben overladen met prachtige berichten van mensen die met enthousiasme kennis hebben gemaakt met klassieke muziek”, zegt Loman. Hij is “bijzonder dankbaar” dat hij is gevraagd voor de “eervolle rol”. Het gaat om twee avonden, waarvoor de kaartverkoop al is gestart.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Vogelkenner en oud-directeur Vogelbescherming overleden

    Vandaag om 14:33
    • Cultuur

    Online AIVD‑museum toont tachtig jaar geheime geschiedenis

    Vandaag om 13:54

Aankomende evenementen

10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland
11 Feb
MOVES IS BACK – Valentine Edition ❤️‍🔥
  • Groningen
12 Feb
Stadswandeling Hengelo nu
  • Overijssel
13 Feb
Knutselruimte Gevangenismuseum Veenhuizen
  • Drenthe