dictee
23 oktober 2024 om 14:47
< 1 min lezen

Voor het eerst doet een rapper mee aan Het Groot Dictee der Nederlandse Taal

Voor het eerst in de geschiedenis doet er een rapper mee aan Het Groot Dictee der Nederlandse Taal. De Rotterdamse artiest Hef onderwerpt zich dit jaar aan de jaarlijkse taalcompetitie, laat KRO-NCRV woensdag weten. Een van de andere kandidaten is paralympisch kampioen Marlou van Rhijn. Ook sporters hebben tot nu toe zelden meegedaan aan het dictee.

Het Groot Dictee der Nederlandse Taal wordt dit jaar voor de zevende maal uitgezonden in het radioprogramma De Taalstaat op NPO Radio 1. Het evenement vindt op zaterdag 9 november plaats in de Centrale Bibliotheek in Rotterdam. Het aandeel Rotterdammers bij de deelnemers is opvallend hoog, meldt KRO-NCRV. Ook Hef is geboren en getogen in de Maasstad.

Het dictee wordt traditiegetrouw geschreven door Wim Daniëls en voorgelezen door Gerdi Verbeet. Aan de wedstrijd doen twintig BN’ers en twintig niet-BN’ers mee. Onder de bekende deelnemers bevinden zich ook cabaretier Erik van Muiswinkel, presentator Roos Abelman, schrijver Peter Middendorp, weldoener Sander de Kramer en zangeres Izaline Calister.

De 37-jarige Hef, die eigenlijk Julliard Frans heet, heeft tien studioalbums uitgebracht. Met Tranen, Koud en Hefvermogen 2 stond hij bovenaan de Album Top 100. In 2022 publiceerde hij zijn biografie, PUUR.

Relevante artikelen

Alles van entertainment
  • herfst festival
    • Entertainment

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Entertainment

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland
11 Feb
MOVES IS BACK – Valentine Edition ❤️‍🔥
  • Groningen
12 Feb
Stadswandeling Hengelo nu
  • Overijssel
13 Feb
Knutselruimte Gevangenismuseum Veenhuizen
  • Drenthe