21 januari 2026 om 08:32
< 1 min lezen

Golden Earring had meer afscheidsshows kunnen plannen, maar tennistoernooi zat in de weg

Door: ANP

Het afscheid van Golden Earring in Rotterdam Ahoy had veel langer kunnen duren dan de nu vijf geplande shows. “We konden er blijkbaar nog meer uitverkopen”, zei Barry Hay dinsdag in het NPO 1-programma Eva. Dat ging echter niet, omdat begin februari het ABN AMRO Open in de zaal plaatsvindt. “Er is een tennistoernooi daarna”, lachte de zanger.

Hay noemde het tegelijkertijd wel “indrukwekkend” dat er 75.000 mensen op de vijf shows afkomen. “Dat hadden we niet verwacht. We hadden er één aangekondigd en toen ging het opeens heel erg hard. Wij waren altijd blij als we zelf een keer de Ahoy uitverkochten.”

Einde carrière

De eerste afscheidsshow van Golden Earring is maandag. De vijf concerten vormen het einde van de carrière van de Haagse band. De mannen spelen tijdens One Last Night samen met artiesten als DI-RECT, Acda en de Munnik en Danny Vera.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Dit zijn de belangrijkste kanshebbers voor muziekprijs Edison Pop

    Vandaag om 15:56
    • Evenementen

    Kwart eeuw K-otic gevierd met concert in TivoliVredenburg

    Vandaag om 15:00

Aankomende evenementen

27 Jan
Caravana 2026
  • Friesland
29 Jan
FORTcafé: jamsessie
  • Utrecht
29 Jan
Een wandeling door het museum
  • Overijssel