12 januari 2026 om 09:17
< 1 min lezen

Efteling houdt attracties ’s nachts draaiende om bevriezing te voorkomen

Door: Nationale Recreatiegids / Fleur Zomer
Bron afbeelding: Efteling

Tijdens de aanhoudende vrieskou voert de Efteling speciale nachtdiensten uit om attracties in beweging te houden. Door lage temperaturen kunnen onderdelen vastvriezen, waardoor het park ’s ochtends niet veilig kan openen. Daarom blijven verschillende attracties de hele nacht draaien. Dit meldt Omroep Brabant.

De familieachtbaan Max & Moritz wordt warm gehouden door continu te blijven rijden. Ook de Gondoletta blijft varen, zodat het water in de vijver niet bevriest. Andere attracties worden periodiek gecontroleerd en vrijgemaakt van sneeuw. De verlichting blijft aan en paden worden sneeuwvrij gehouden, zodat het park veilig toegankelijk blijft.

Winterse Efteling in bedrijf

Door de combinatie van sneeuw, verlichting en stilte ontstaat ’s nachts een bijzonder decor. Medewerkers houden toezicht op de attracties die moeten blijven draaien en zorgen dat technische systemen goed blijven functioneren. Het park blijft ondanks de winterse omstandigheden geopend, al komen er minder bezoekers dan op reguliere dagen.

Voorbereiding op de volgende dag

Door attracties warm te houden, kan de Efteling de volgende ochtend zonder vertraging openen. Vooral achtbanen en waterattracties zijn gevoelig voor vorst. Door ze ’s nachts te laten draaien, blijven remmen, wielen en rails op temperatuur en blijft het water in beweging.

Winterse beleving voor bezoekers

Overdag levert de sneeuwval een extra winterse sfeer op in het park. Niet alle attracties zijn bij extreme kou inzetbaar, maar de meeste blijven geopend. De Efteling benadrukt dat veiligheid vooropstaat en dat attracties alleen draaien wanneer de weersomstandigheden dit toelaten.

Relevante artikelen

Alles van attracties
    • Attracties

    Dierenpark De Paay moet verblijven sluiten na conflict met overheid

    Vandaag om 08:28
  • ambulance op landweg
    • Attracties

    Overleden persoon gevonden bij vakantiepark Bosrijk van de Efteling

    26 januari 2026 om 08:41

Aankomende evenementen

27 Jan
Caravana 2026
  • Friesland
29 Jan
Een wandeling door het museum
  • Overijssel
29 Jan
Whisky aan het Strand
  • Zuid-Holland