7 november 2025 om 12:05
< 1 min lezen

Nieuwe olifantenstier Sibu moet jonger mannetje leren paren in WILDLANDS

Door: Nationale Recreatiegids / Fleur Zomer
Bron afbeelding: WILDLANDS Adventure Zoo Emmen

WILDLANDS Adventure Zoo Emmen heeft een nieuwe volwassen olifantenstier verwelkomd: de 21-jarige Sibu uit ARTIS. Hij is naar Emmen gehaald om de jonge stier Yadanar (16) te begeleiden en de olifantenkudde te versterken. Sibu is een ervaren fokbul met nakomelingen op zijn naam, Yadanar is nog onervaren.

De twee mannetjes worden samen gehuisvest om natuurlijk gedrag te stimuleren. Olifantenstieren leren in het wild veel door observatie, en in Emmen krijgt Yadanar de kans om letterlijk af te kijken van Sibu. WILDLANDS wil zo het sociale gedrag binnen de groep versterken en de kans op voortplanting vergroten.

Ook wens op jongen

Naast zijn rol als voorbeeld heeft Sibu ook een voortplantingsdoel. Twee vrouwtjes in de kudde vallen binnen het Europese fokprogramma en mogen jongen krijgen. Als dat lukt, levert het park een bijdrage aan het genetisch behoud van Aziatische olifanten in Europese dierentuinen.

Gecontroleerde introductie

De introductie van Sibu verloopt gefaseerd. Dankzij het ruime verblijf met aparte delen kunnen de verzorgers de samenstelling van de groep flexibel aanpassen. De Emmense kudde telt nu drie volwassen vrouwtjes, twee volwassen mannen en twee jonge mannetjes.

Relevante artikelen

Alles van attracties
    • Attracties

    WILDLANDS-serie genomineerd voor Televizier-Ring 2026

    Vandaag om 13:48
    • Attracties

    Chinese Nachtegaal verdwijnt uit Sprookjesbos, nieuwe invulling gepland

    Vandaag om 11:32

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland