recreatief meer
18 september 2025 om 17:31
< 1 min lezen

Bezorgdheid over plannen bij Cattenbroekerplas: natuur en recreatie lijken moeilijk te combineren

Het Biodiversiteitsteam Woerden uit zorgen over mogelijke natuurschade rondom de Cattenbroekerplas. Aanleiding is een plan voor een grootschalig recreatiepark op het recreatie-eiland, waarin recreatie en natuurbeleving zouden worden gecombineerd. Onderdeel van de plannen is een wandelroute rond de plas, die volgens de initiatiefnemers recreatief aantrekkelijk moet zijn. Dit meldt RTV Midden Holland.

Volgens het lokale Bioteam is het voorgestelde wandelrondje minder onschuldig dan het lijkt. De route doorkruist een natuurgebied dat deel uitmaakt van het Natuur Netwerk Nederland en wordt gekenmerkt als kleinschalig en ecologisch kwetsbaar. Het team vreest dat een toename van bezoekers kan leiden tot verstoring van flora en fauna, meer afval en een verlies aan rust voor dieren én omwonenden.

Recreatie vs. draagkracht

De zorgen zijn met name gericht op de schaal van het voorgestelde Family Entertainment Center (FEC), dat volgens de plannen een van de grootste van Nederland zou worden. Dit zou jaarlijks miljoenen bezoekers kunnen trekken, met grote impact op de omgeving. Hoewel het gebied nu vooral door lokale inwoners gebruikt wordt voor rustige recreatie, waarschuwt het Bioteam dat deze balans snel kan verdwijnen bij een sterke toename van toeristische druk.

Oproep tot zorgvuldigheid

Het Bioteam heeft de gemeenteraad in een brief opgeroepen om bij de besluitvorming nadrukkelijk rekening te houden met de ecologische waarde van het gebied. Er wordt gevraagd om alternatieven te overwegen die wel bijdragen aan recreatie, maar binnen de draagkracht van de natuur blijven. De organisatie benadrukt dat het combineren van natuur en recreatie alleen mogelijk is bij duidelijke randvoorwaarden.

Relevante artikelen

Alles van outdoor
    • Ondernemen

    Lemeler Esch wint Europese duurzaamheidsprijs na ingrijpende koerswijziging

    30 januari 2026 om 15:59
    • Ondernemen

    Faillissement treft voormalige bv achter recreatieactiviteiten op Het Hulsbeek

    29 januari 2026 om 11:44

Aankomende evenementen

05 Feb
Stadswandeling Hengelo toen
  • Overijssel
05 Feb
FORThappy carnavalsfeest
  • Utrecht
06 Feb
SVR Vakantiebeurs Gorinchem
  • Zuid-Holland