31 oktober 2011 om 15:39
< 1 min lezen

De Heilige Familie trekt twintigduizend bezoekers

AMSTERDAM (Novum) – De Heilige Familie van Rembrandt heeft in enkele weken tijdtwintigduizend bezoekers getrokken. Dat heeft De Nieuwe Kerk in Amsterdam, waar het religieuze meesterwerk uit 1645 hangt, maandag bekendgemaakt.

Het doek is normaal gesproken te zien in het Staatsmuseum de Hermitage in St.-Petersburg. De directeur van het Russische museum koos De Heilige Familie uit voor een overtocht naar Nederland.

Het was de eerste keer dat De Nieuwe Kerk een directeur vroeg een kunstwerk uit te kiezen voor de kerk. De doeken die op die manier elk jaar uitgelicht worden, moeten van een niveau zijn dat nauwelijks te vinden is in het Nederlands cultureel erfgoed.

De Heilige Familie is nog tot 13 november te zien. Welk meesterwerk volgend najaar centraal staat in De Nieuwe Kerk, maakt de instelling begin volgend jaar bekend.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • herfst festival
    • Evenementen

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Evenementen

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland
13 Mar
Themarondleiding: Voorjaarsbloeiers
  • Noord-Holland
17 Mar
Filmavond met Stork, de Diesel no-Breakinstallatie van Heemaf en lente in Twente
  • Overijssel
27 Mar
Voorjaarsfair bij Kasteel Daelenbroeck
  • Limburg