13 oktober 2011 om 16:04
< 1 min lezen

Geen annuleringen herfstvakanties Thailand en Bali

AMSTERDAM (Novum) – Nederlandse toeristen laten zich nog niet afschrikken door het natuurgeweld in Thailand en op Bali. Er zijn vlak voor de herfstvakantie nog geen annuleringen gemeld vanwege de hevige regenval in Thailand en een aardbeving op Bali, laten verschillende reisorganisaties donderdag weten.

In Thailand is sinds begin september sprake van hevige regenval en wateroverlast. Door overstromingen tijdens het regenseizoen kwamen al 280 mensen om het leven.

Geplande reizen naar Thailand gaan gewoon door, maar vakantiegangers moeten wel rekening houden met gewijzigde reisprogramma’s. Zo is de bij toeristen populaire regio Ayutthaya ten noorden van Bangkok getroffen door overstromingen. “Nederlanders die met de trein vanuit Bangkok naar het noorden van Thailand zouden reizen, bieden wij nu een vlucht aan vanwege de wateroverlast”, zegt een woordvoerder van Oad Reizen.

Voor reisorganisatie Fox Vakanties geldt hetzelfde. “De reis naar Thailand kan gewoon uitgevoerd worden, alleen het programma wordt mogelijk gewijzigd. De vakantiebeleving van mensen ondervindt er echter geen hinder van.” Ook Thomas Cook merkt nog niets van annuleringen, maar wil daar verder niet over uitweiden.

Ook de reizen naar Bali kunnen gewoon doorgaan. Het Indonesische eiland werd donderdag getroffen door een aardbeving met een kracht van 6,1. Tientallen mensen raakten gewond. Oad Reizen heeft van de agent in Indonesië vernomen dat de gevolgen van de beving mee lijken te vallen.”Er is sprake van stroomuitval en de communicatie verloopt wat stroef, maar de situatie lijkt onder controle.”

Thailand en Bali zijn populaire bestemmingen onder Nederlandse toeristen. Reisorganisaties Oad en Fox melden elk dat in oktober zo’n vierhonderd mensen een vlucht boekten naar Thailand, voor Bali zijn dat er iets meer. De herfstvakantie vindt dit jaar, net als andere jaren, gespreid plaats. Luchthaven Schiphol verwacht de ergste drukte op de eerste dag van de vakantie, vrijdag 14 oktober. Dan zullen er ruim 470 duizend passagiers via het vliegveld reizen.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • herfst festival
    • Evenementen

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Evenementen

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland
13 Mar
Themarondleiding: Voorjaarsbloeiers
  • Noord-Holland
17 Mar
Filmavond met Stork, de Diesel no-Breakinstallatie van Heemaf en lente in Twente
  • Overijssel
27 Mar
Voorjaarsfair bij Kasteel Daelenbroeck
  • Limburg