7 september 2011 om 14:56
< 1 min lezen

Groot Shakespeare-festival in aanloop Spelen

LONDEN (Novum/AP) – Het culturele festival rondom de Olympische Spelen in Londen in 2012 biedt een podium aan vertolkers van toneelstukken van William Shakespeare. Dat heeft de organisatie onthuld. Het World Shakespeare Festival zal bestaan uit zeventig producties en tentoonstellingen. Duizenden kunstenaars uit de hele wereld doen mee.

De meer dan een miljoen kaartjes voor het festival gaan volgende maand in de verkoop. Een van de hoogtepunten is volgens de organisatie de vertolking van 37 toneelstukken van Shakespeare, ieder in een andere taal. Al deze producties worden opgevoerd in het Globe Theatre in Londen.

De voorstellingen vinden naast Londen verspreid door Groot-Brittannië plaats. Het British Museum organiseert voor de gelegenheid een tentoonstelling over de in 1564 geboren Britse toneelschrijver en zijn tijd.

Het World Shakespeare Festival begint eind april en duurt tot volgend jaar september. De Olympische Spelen worden van eind juli tot half augustus gehouden.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • herfst festival
    • Evenementen

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Evenementen

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland
13 Mar
Themarondleiding: Voorjaarsbloeiers
  • Noord-Holland
17 Mar
Filmavond met Stork, de Diesel no-Breakinstallatie van Heemaf en lente in Twente
  • Overijssel
27 Mar
Voorjaarsfair bij Kasteel Daelenbroeck
  • Limburg