7 september 2011 om 16:17
< 1 min lezen

Hans Aarsman wint Hendrik de Vriesprijs

GRONINGEN (Novum) – Kunstenaar Hans Aarsman heeft de Hendrik de Vriesprijs gewonnen. Hij krijgt de onderscheiding van de gemeente Groningen voor zijn hele oeuvre. Dat heeft de gemeente woensdag bekendgemaakt. Schrijvers Jan Wolkers en Toon Tellegen gingen hem voor.

De prijs wordt toegekend aan ‘dubbeltalenten’. De in 1951 geboren Aarsman is zowel fotograaf als schrijver. Naast columns over foto’s in de Volkskrant, schrijft hij toneelstukken en publiceerde hij fotoboeken. Afgelopen televisieseizoen schoof hij als analist van persfoto’s aan bij talkshow De Wereld Draait Door.

“Noties van originaliteit en signatuur zijn hem vreemd”, schrijft de jury. “Hij vindt wat hij zoekt op straat, en daarmee zet hij zijn publiek – kijkers én lezers – ertoe aan om minder doelgericht, maar met een meer onbevangen, avontuurlijke blik, naar de omringende wereld te kijken.”

De onderscheiding is vernoemd naar de in Groningen geboren dichter en kunstenaar Hendrik de Vries. Aarsman neemt het prijs, die vijftienduizend euro waard is, op 6 oktober in ontvangst.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • herfst festival
    • Evenementen

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Evenementen

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland
13 Mar
Themarondleiding: Voorjaarsbloeiers
  • Noord-Holland
17 Mar
Filmavond met Stork, de Diesel no-Breakinstallatie van Heemaf en lente in Twente
  • Overijssel
27 Mar
Voorjaarsfair bij Kasteel Daelenbroeck
  • Limburg