13 juli 2011 om 12:18
< 1 min lezen

Vreemde vlinder geboren in Londen

LONDEN (ANP) – In het Natuurhistorisch Museum in Londen is een wel heel zeldzame vlinder ter wereld gekomen. Het gevleugelde beestje heeft zowel een mannelijk als een vrouwelijke vleugel. De vrouwelijke vleugel is kleurrijker. Dat meldde de Britse omroep BBC dinsdag.

Niet alleen de vleugels van de vlinder zijn tegenpolen: ook de geslachtsorganen zijn half mannelijk en half vrouwelijk. Daarnaast is de ene voelspriet groter dan de andere. Een lijn op het lijfje van het beestje is de scheiding tussen de mannelijke en de vrouwelijke kant.

Slechts 0,01 procent van de vlinders ontpopt zich tot een mannelijke en vrouwelijke vlinder tegelijkertijd. De technische term voor dit fenomeen is gynandromorfie.

De vlinder leeft ongeveer een maand. Daarna wordt hij (of zij) toegevoegd aan de museumcollectie.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Eurovision in Concert 2026 gaat wel door ondanks dat Nederland niet meedoet

    Gisteren om 10:26
    • Evenementen

    Festival CityProms in Leeuwarden stopt: krijgen financiën niet rond

    Gisteren om 09:11

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland