1 juli 2011 om 10:54
< 1 min lezen

Friesland gaat Oerol structureel steunen

(Novum) – De provincie Friesland zet de tijdelijke subsidie aan Oerol om in een structurele. Het festival op Terschelling kan vanaf volgend jaar rekenen op ruim 230 duizend euro. Dat bevestigt een provinciewoordvoerder donderdagavond.

Oerol verzorgt driekwart van de inkomsten zelf, maar krijgt jaarlijks zeven ton subsidie, waarvan vier ton van het rijk. Eerder deze maand maakte staatssecretaris van Cultuur Halbe Zijlstra (VVD) bekend dat het Oerol Festival niet meer kan rekenen op de rijkssubsidie.

De organisatie moet voor toekomstige aanvragen aankloppen bij het Fonds Podiumkunsten, dat door de cultuurbezuinigingen fors minder subsidie te verdelen heeft. Het openluchtfestival krijgt de komende vijf jaar ook 55 duizend euro van de Europese Commissie.

Oerol trok dit jaar ruim 52 duizend toeschouwers. Zelfs de Friese PVV is voorstander van de provinciale subsidie vanwege het belang van Oerol voor het toerisme en de economie.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Into The Great Wide Open maakt eerste namen op line-up bekend

    Vandaag om 13:25
    • Evenementen

    Zandvoort Light Walk viert jubileum met extra startbewijzen

    Vandaag om 13:25

Aankomende evenementen

27 Jan
Caravana 2026
  • Friesland
29 Jan
Whisky aan het Strand
  • Zuid-Holland
29 Jan
Chill out
  • Utrecht