30 juni 2011 om 15:13
< 1 min lezen

Pelikaan Artis maakt uitje in Amsterdam

(Novum) – Een pelikaan van dierentuin Artis is donderdagochtend weggevlogen. Ruim een uur na de ontsnapping heeft de politie het dier met een deken gevangen, laat een woordvoerder van de Amsterdamse dierentuin weten.

Normaal worden de vleugels gekortwiekt door enkele veren te trekken, zodat de pelikanen niet weg kunnen vliegen. “Maar er zijn nu jongen en we willen de rust niet verstoren, daarom hebben we dit de laatste tijd niet gedaan”, zegt de woordvoerder.

De pelikaan vloog rond 09.00 uur weg en was onder meer te zien op hetAlexanderplein, het Frederiksplein en de Falckstraat. Rond 10.15 uur werd het dier gevangen. Inmiddels is de pelikaan op weg naar de dierentuin.

Vorig jaar juli ontsnapten drie pelikanen uit Safaripark Beekse Bergen in Noord-Brabant. Een van hen, Groenerick, werd pas in december gevangen in het Groningse Leekstermeer.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Eurovision in Concert 2026 gaat wel door ondanks dat Nederland niet meedoet

    Vandaag om 10:26
    • Evenementen

    Festival CityProms in Leeuwarden stopt: krijgen financiën niet rond

    Vandaag om 09:11

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland