Poppodium Doornroosje moet voor de rechter verschijnen vanwege optreden Bob Vylan
15 september 2025 om 14:59
< 1 min lezen

Poppodium Doornroosje moet voor de rechter verschijnen vanwege optreden Bob Vylan

Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan tegen poppodium Doornroosje in Nijmegen. Het CJO wil namelijk voorkomen dat rapduo Bob Vylan daar maandagavond 15 september optreedt. De groep mag niet in Doornroosje optreden vanwege eerdere uitlatingen die Vylan deed in poptempel Paradiso. Dat meldt Omroep Gelderland.

Zanger Bobby Vylan deed tijdens het optreden in Paradiso een aantal bedenkelijke uitspraken. Zo riep hij ‘Death to the IDF (het leger van Israël). Eerder riep hij ook al soortgelijke uitspraken op het Britse muziekfestival Glastonbury. Vylan zou zich positief hebben uitgesproken over de moord op Charlie Kirk.

Aangifte gedaan tegen Vylan

Na het optreden in het Amsterdamse Paradiso kreeg de politie van verschillende concertbezoekers een aangifte tegen Vylan. Poppodium 013 in Tilburg annuleerde zondag 14 september het optreden van de band dat gepland stond voor dinsdag 16 september. 013 laat weten dat de uitgingen van de rapper te ver gaan.

Optreden Britse artiest annuleren

Doornroosje is nu door het CJO voor de rechter geroepen om het optreden van de Britse artiest te annuleren.  De zaak gaat om 14.00 uur beginnen in de rechtbank van Arnhem. Poppodium Doornroosje is niet bereikbaar voor commentaar.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Cultuur

    WILDLANDS-serie genomineerd voor Televizier-Ring 2026

    Vandaag om 13:48
    • Cultuur

    Amsterdamned II heeft beste opening voor Nederlandse bioscoopfilm in 2025

    Vandaag om 11:13

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland